Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
بازنگری برای توسعه مس

بازنگری برای توسعه مس

مس پرس: طرح توسعۀ ذوب مس سرچشمه، یکی از طرح‌های کلیدی و مهم شرکت ملی صنایع مس ایران در منطقۀ کرمان است که با هدف افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌ها و کاهش آلودگی زیست‌محیطی در دستور کار قرار گرفت.

چرا شرکت مس، تصمیم گرفت طرح توسعۀ ذوب سرچشمه را طراحی و اجرا کند؟
طی سال‌های اخیر، افزایش هزینه‌های انرژی و قوانین زیست‌محیطی سخت‌گیرانه باعث شده تا همۀ کارخانه‌های ذوب دنیا در فرآیند مورد استفادۀ خود بازنگری کنند. در این زمینه، شرکت‌های برتر همانند اتوتک، فرآیندهای جدید ذوب را معرفی کردند که در آن‌ها علاوه بر افزایش ظرفیت تولید، فاکتورهای هزینه و آلودگی نیز به‌شدت مد نظر قرار گرفته است. علاوه بر این، از عمر کارخانۀ ذوب سرچشمه، بیش از سه دهه می‌گذرد و شرکت مس چاره‌ای نداشت که برای جلوگیری از فرسوده شدن تجهیزات کارخانۀ ذوب، طرح توسعۀ ذوب سرچشمه را برنامه‌ریزی کند تا در شرایطی که معدن با افت عیار کانس روبه‌روست، شرایط تولید را حفظ کند و بهره‌وری را در کارخانۀ ذوب افزایش دهد.

از همان بدو آغاز به‌کار برای شرکت مس مشخص بود که در چه نقاطی از کارخانۀ ذوب باید اصلاحات انجام شود؟
بله، تا حدودی مشخص بود ولی برای این‌که کار به‌صورت فنی و دقیق پیش برود با همکاری مشاور خارجی شرکت اتوتک که تجربۀ بسیار خوبی در حوزۀ تکنولوژی‌های روز دنیا دارد، به ممیزی کارخانۀ ذوب اقدام کردیم که درنهایت، اهداف این طرح در قالب شش پروژۀ «تغییر تکنولوژی کارخانۀ ذوب از ریورب به فلش»، «پروژۀ طراحی، ساخت و نصب سیستم جدید انتقال گاز خروجی کنورتر‌ها»، «احداث کارخانۀ اکسیژن جدید»، «احداث کارخانۀ انبار کنسانترۀ جدید با هدف افزایش ذخیرۀ کنسانترۀ مورد نیاز کورۀ فلش»، «احداث کورۀ آند شمارۀ چهارم» و «تعویض جرثقیل‌های صد تن ذوب» تعریف و زمان‌بندی شد و بر این اساس، بازسازی و نوسازی کارخانۀ ذوب را در دستور کار قرار دادیم.

هم‌اکنون، هرکدام از این شش پروژه در چه وضعیتی قرار دارند؟
از میان این شش پروژه، سه پروژۀ احداث کارخانۀ انبار کنسانترۀ جدید، احداث کورۀ آند شمارۀ چهارم و تعویض جرثقیل‌های صد تن ذوب، در نیمه‌های سال گذشته تکمیل و تحویل بهره‌بردار شد. کارخانۀ اکسیژن جدید نیز در مرحلۀ راه‌اندازی برای تأمین اکسیژن مورد نیاز کورۀ فلش است و دو پروژۀ تغییر تکنولوژی کارخانۀ ذوب از ریورب به فلش و پروژۀ طراحی و ساخت و نصب سیستم جدید انتقال گاز خروجی کنورتر‌ها، در پایان سال 95 به مرحله راه‌اندازی و بهره‌برداری رسید.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید