Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
نوسانات ژئوپلیتیکی قیمت گاز را افزایش می دهد

نوسانات ژئوپلیتیکی قیمت گاز را افزایش می دهد

نوسانات ژئوپلیتیکی قیمت گاز را افزایش می دهد

قیمت گاز در اروپا به دلیل عوامل ژئوپلیتیکی از جمله اختلال در زنجیره تامین و تنش های مداوم در حال افزایش است.در حالی که انتظار می‌رود سطح عرضه در زمستان امسال قابل مدیریت باشد، قبوض انرژی خانوارها احتمالا بالا باقی می‌ماند و چالش‌های مالی برای مصرف‌کنندگان ایجاد می‌کند.
درخواست‌های دولت برای اقدام شامل جداسازی قیمت گاز از هزینه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر، اصلاح سقف قیمت‌ها و کاهش هزینه‌های ثابت برای کاهش بار بر دوش خانوارها و مشاغل است.
به نظر می رسد که پس از افزایش قیمت کالاها در سال گذشته، زمانی که قیمت ها پس از تهاجم روسیه به اوکراین به بالاترین حد خود رسیدند، معیارهای اروپا دوباره در حال افزایش هستند – با ثبت بالاترین قیمت های بریتانیا از فوریه تاکنون. این نگرانی‌ها در بازار نقدی منعکس شده است، جایی که بازار آتی TTF هلند و آتی گاز طبیعی انگلستان به ترتیب با 55.28 یورو در هر مگاوات ساعت و 1.39 پوند به ازای هر ترم معامله می‌شوند تا به معاملات هفته آینده نزدیک شوند . این افزایش بیش از 30 درصدی قیمت‌ها را در هفته گذشته تثبیت می‌کند، در حالی که قراردادهای بلندمدت نیز برای ماه‌های زمستان با حاشیه‌های زیادی در حال افزایش هستند.

روند صعودی نشان می‌دهد که قیمت بنزین به همان اندازه که عوامل بنیادی هستند تحت تأثیر رویدادها قرار دارند و عوامل متعددی دوباره بازارها را به وحشت انداخته است. حمله حماس به اسرائیل با بستن میدان گازی تامار در دریای مدیترانه، ابهام جدیدی را در بازارها ایجاد کرده است.پس از شناسایی نشتی در خط لوله گاز دریای بالتیک به طول 77 کیلومتر بین فنلاند و استونی - تنها یک سال پس از پاره شدن خط لوله نورد استریم - و با فشار مداوم کرملین بر جریان گاز اروپا، نگرانی از خرابکاری در اروپا نیز وجود دارد. .

قیمت گاز داخلی در زمستان امسال به شدت کاهش یافته است، اما افزایش اخیر سرمایه گذاران را نگران کرده است. اقدامات صنعتی در استرالیا نیز یک چالش دائمی است، به طوری که کارگران در دو تاسیسات بزرگ LNG هفت درصد از عرضه جهانی را تشکیل می دهند که در بحبوحه اختلاف حقوقی با روسای شورون، اختلال بیشتری را تهدید می کند. در کنار هم قرار دادن این چالش‌های فزاینده، انتظار می‌رود گرمای غیرفصلی در هفته‌های اخیر در سراسر اروپا در نهایت با طلوع پاییز در این قاره کاهش یابد.
کارشناسان پیش بینی می کنند که در زمستان امسال خاموشی وجود ندارد. با این وجود، کارشناسان نگران کمبود عرضه در زمستان نیستند، در حالی که بیشتر پیش‌بینی‌ها نسبت به سال گذشته صعودی‌تر بوده و ذخیره‌سازی گاز اروپا به 97.7 درصد از ظرفیت افزایش یافته است.


آخرین گزارش گروه بورس اوراق بهادار لندن نیز خوش بینانه است، پیش بینی کنندگان انتظار دارند که خطر کمبود ذخیره سازی در هر سه سناریو پیش بینی شده آن - "محتمل" "مرکزی" و "سرد" "حداقل" باشد.
در همین حال، آخرین چشم انداز زمستانی National Grid نسبت به گزارش های سال گذشته که ترس از خاموشی را افزایش داده بود، صعودی تر است. نگرانی‌های گذشته محقق نشدند، و تنها دو جلسه از خدمات انعطاف‌پذیری تقاضا - که در آن مشتریان در ازای صرفه‌جویی در انرژی غرامت می‌گیرند - در زمان‌های اوج کار شروع شد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید