Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
وابستگی آمریکا به مواد معدنی کلیدی

وابستگی آمریکا به مواد معدنی کلیدی

وابستگی آمریکا به مواد معدنی کلیدی

فشار به سوی آینده ای پایدارتر نیازمند مواد معدنی کلیدی مختلف برای ایجاد زیرساخت های اقتصاد سبز است. با این حال، ایالات متحده به شدت به واردات مواد معدنی غیر سوختی وابسته است که باعث آسیب‌پذیری‌های بالقوه در زنجیره‌های تامین این کشور می‌شود. به طور خاص، ایالات متحده 100٪ متکی به واردات حداقل 12 ماده معدنی کلیدی است که از نظر دولت حیاتی است، که چین منبع اصلی واردات بسیاری از این مواد معدنی به همراه بسیاری از مواد معدنی حیاتی دیگر است.
این گرافیک از داده‌های سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده (USGS) برای تجسم وابستگی وارداتی آمریکا به 30 ماده معدنی مختلف غیرسوختی و کشوری که ایالات متحده در درجه اول هر ماده معدنی را از آن وارد می‌کند، استفاده می‌کند.

در حالی که ایالات متحده مقدار قابل توجهی از مواد معدنی را در داخل کشور استخراج و فرآوری می کند، در سال 2022 واردات همچنان بیش از نیمی از مصرف 51 ماده معدنی غیر سوختی این کشور را تشکیل می داد. USGS اتکای خالص واردات را به عنوان درصدی از مصرف ظاهری محاسبه می کند و نشان می دهد که چقدر از تقاضای ایالات متحده برای هر ماده معدنی از طریق واردات تامین می شود.
از مهمترین مواد معدنی که توسط USGS در نظر گرفته شده است، ایالات متحده 95٪ یا بیشتر متکی به واردات 13 ماده معدنی مختلف بود که چین منبع اصلی واردات بیش از نیمی از این مواد است.


اینها شامل خاکهای کمیاب (گروهی متشکل از 17 فلز سنگین تقریبا غیرقابل تشخیص با خواص مشابه) است که در فناوری، آهنرباهای پرقدرت، الکترونیک و صنعت ضروری هستند، همراه با گرافیت طبیعی که در باتری های لیتیوم یونی یافت می شود. همه اینها در فهرست مواد معدنی مهم دولت ایالات متحده است که در مجموع 50 ماده معدنی دارد و ایالات متحده 50٪ یا بیشتر به واردات 43 مورد از این مواد معدنی وابسته است.برخی دیگر از مواد معدنی موجود در فهرست رسمی که ایالات متحده 100 درصد به واردات آنها وابسته است عبارتند از: آرسنیک، فلورسپار، ایندیم، منگنز، نیوبیوم و تانتالیم که در کاربردهای مختلفی مانند تولید آلیاژها و نیمه هادی ها همراه با ساخت استفاده می شود. از قطعات الکترونیکی مانند صفحه نمایش LCD و خازن.
وابستگی آمریکا به واردات برای مواد معدنی مختلف منجر به چالش جدیدی شده است که ناشی از محدودیت‌های صادراتی اعلام‌شده چین در مورد گالیم و ژرمانیوم است که از اول اوت 2023 اجرایی شد. ایالات متحده 100٪ به واردات گالیوم و 50٪ وابسته به واردات برای ژرمانیوم است.این محدودیت ها به عنوان تلافی علیه تحریم های ایالات متحده و اتحادیه اروپا علیه چین تلقی می شود که صادرات تراشه ها و تجهیزات ساخت تراشه را محدود کرده است.
هم گالیم و هم ژرمانیوم در تولید ترانزیستورها و نیمه هادی ها به همراه پنل ها و سلول های خورشیدی استفاده می شوند و این محدودیت های صادراتی مانع دیگری برای زنجیره های تامین حیاتی فناوری های مختلف ایالات متحده است که شامل چراغ های LED و سیستم های فیبر نوری مورد استفاده برای سرعت بالا است. این محدودیت‌ها اتحادیه اروپا را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد که 71 درصد گالیوم و 45 درصد ژرمانیوم خود را از چین وارد می‌کند . این یک یادآور واضح دیگر به جهان از تسلط چین در تولید و فرآوری بسیاری از مواد معدنی کلیدی است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید