Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
هرم توزیع ثروت جهانی

هرم توزیع ثروت جهانی

هرم توزیع ثروت جهانی


در سال 2022، میلیونرهای جهان تقریباً نیمی از ثروت خالص خانوار را در اختیار داشتند. دهه‌های گذشته نرخ بهره پایین باعث افزایش ارزش سهام و املاک و مستغلات شد و این دارایی‌ها به طور نامتناسبی در میان ثروتمندترین‌های جهان نگهداری می‌شوند.در حالی که افزایش شدید نرخ بهره باعث کاهش این ثروت در سال 2022 شد، سهم ثروتی که توسط جمعیت میلیونرهای جهانی کنترل می شود، همچنان قابل توجه است.
نمودار زیر توزیع ثروت جهانی خانوار را بر اساس گزارش سالانه جهانی ثروت UBS در سال 2023 نشان می دهد . ثروت خصوصی خالص در سراسر جهان در سال 2022 به 454.4 تریلیون دلار رسید .


در اینجا نحوه توزیع آن در سطوح مختلف دارایی خالص آمده است که دارایی های مالی و واقعی افراد مانند مسکن را می گیرد و بدهی آنها را کم می کند:
بالاترین پله ثروت 208.3 تریلیون دلار یا 45.8 درصد از کل ثروت جهانی را کنترل می کند. فقط 1.1 درصد از جمعیت بزرگسال جهان در این گروه قرار دارند. آنهایی که 100000 تا 1 میلیون دلار دارند بیشترین سهم را دارند که 39.4 درصد از ثروت خالص خانوار است.

می‌توانیم ببینیم که مالکیت ثروت در براکت بعدی به‌طور چشمگیری شروع به کاهش می‌کند. افراد با 10000 تا 100000 دلار تنها 13.6 درصد از ثروت جهانی را در دست دارند. با این حال، تعداد افراد طبقه متوسط ​​جهانی در دو دهه گذشته بیش از دو برابر شده است که ناشی از گسترش سریع چین است.
جالب توجه است که پایین ترین بخش ثروت از سال 2000 به طور قابل توجهی کاهش یافته است. بین سال های 2000 تا 2022، از 80.7 درصد به 52.5 درصد از جمعیت جهان کاهش یافته است و پیش بینی می شود که همچنان کاهش یابد. با وجود این، سهم کل ثروت کنترل شده توسط این پله تنها 1.2 درصد از کل ثروت جهانی است.

چشم انداز آینده
تخمین زده می شود تا سال 2027، ثروت جهانی به 629 تریلیون دلار برسد . در اینجا پیش‌بینی چگونگی تکامل توزیع ثروت آمده است:

در این بازه زمانی، جمعیت میلیونرهای جهان قرار است به 86 میلیون نفر برسد . در زیر نشان می‌دهیم که چگونه این تغییر در بازارهای منتخب پیش‌بینی می‌شود:

همانطور که جدول بالا نشان می دهد، رشد دو رقمی در جمعیت میلیونرها برای بسیاری از بازارها پیش بینی می شود و چین، برزیل و بریتانیا پیش بینی می کنند تا سال 2027 سریع ترین رشد را تجربه کنند.
به طور کلی، پیش‌بینی می‌شود که کل ثروت جهانی با توجه به پیش‌بینی‌های تورم جهانی و پیش‌بینی‌های تولید ناخالص داخلی به طور متوسط ​​سالانه 6.7 درصد تا سال 2027 افزایش یابد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید