Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
از سرب تا مس

از سرب تا مس

از سرب تا مس

به نوشته بلومبرگ، خطوط خدمات آب آمریکا که برای اتصال ساختمان‌ها به آب عمومی ضروری است، اغلب قدیمی هستند و از سرب ساخته می‌شوند و خطرات سلامتی قابل توجهی را برای آمریکایی‌ها به همراه دارند. از آنجایی که دولت میلیاردها دلار برای جایگزینی خطوط خدمات سرب سرمایه گذاری می کند، خطوط لوله مس جایگزین ایمن، قابل اعتماد، انعطاف پذیر و پایدار است. این اینفوگرافیک از انجمن توسعه مس نشان می دهد که چگونه سرمایه گذاری در انتقال از سرب به مس برای تامین آب سالم برای میلیون ها آمریکایی بسیار مهم است.
در قرن بیستم، سرب معمولاً برای خطوط خدمات آب و لوله‌کشی استفاده می‌شد.

با این حال، لوله های سرب می توانند در طول زمان تخریب شوند و منجر به انتشار ذرات سرب در آب آشامیدنی شوند. حتی در سطوح پایین تا متوسط، قرار گرفتن در معرض سرب می تواند اثرات منفی شدیدی بر سلامتی داشته باشد، از جمله:
از دست دادن شنوایی
کم خونی
نارسایی کلیه
اختلال در عملکرد سیستم ایمنی
امروزه، هر ایالت در آمریکا دارای خطوط خدمات سرب (LSL) است که دولت فدرال فعالانه در تلاش برای جایگزینی آنها است.علاوه بر LSLها، 2.8 میلیون لوله آب گالوانیزه اضافی نیز نیاز به تعویض دارند. لوله های مسی به ماده اولیه برای جایگزینی خطوط قدیمی خدمات آب تبدیل شده است.
فلز قرمز یک ماده ضد میکروبی است که پاتوژن‌ها را از بین می‌برد و همچنین در برابر خوردگی بسیار مقاوم است و عمر مفید آن بیش از 50 سال است. علاوه بر این، خطوط خدمات مسی غیر قابل نفوذ هستند و از نشت مواد شیمیایی خارج به داخل آب جلوگیری می کنند. لوله های مسی را می توان در پایان عمر مفید خود به طور کامل بازیافت کرد بدون اینکه خاصیت مفیدی را از دست بدهد.
اگر آمریکا تمام 12 میلیون خط خدمات سرب و گالوانیزه خود را جایگزین کند، به بیش از 650 میلیون فوت لوله مسی، معادل 180000 تن فلز نیاز خواهد داشت. برای مقایسه، ایالات متحده 22 میلیون تن مس در سال 2022 تولید کرد.ایالات متحده چندین پروژه بازیافت مس در مقیاس بزرگ را در سال‌های اخیر راه‌اندازی کرده است و فرصت‌هایی را برای پاسخگویی به تقاضا با عرضه بازیافتی و استخراج شده ایجاد کرده است.
با این حال، ارتقای زیرساخت‌های آبی کشور به بیش از 56 میلیارد دلار نیاز دارد که بسیار بیشتر از 15 میلیارد دلاری است که در حال حاضر توسط قانون زیرساخت‌های دو حزبی ارائه شده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید