Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
صنعت مادر چگونه پیش می‌رود؟

صنعت مادر چگونه پیش می‌رود؟

آمارهای فصل نخست سال جاری نشان‌دهنده جهت‌گیری مناسب در تولید، واردات و صادرات این محصول در سال 1396 است.

«توسعه صنعت فولاد حتی در زمان جنگ نیز که منابع کافی در کشور وجود نداشت، متوقف نشد.» اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور که زمانی وزیر صنایع و معادن بود، این‌چنین از اهمیت این صنعت مادر در سیاست‌گذاری‌های کلان کشور سخن گفته است.

صنعت فولاد به عنوان یکی از صنایع مادر که سهم بالایی در ارزش افزوده بخش صنعت ایفا می‌کند، سال گذشته نیز چنین نقشی را بر عهده گرفت. فولاد به عنوان یکی از صنایع بزرگ، در سال 1395 با رشد تولید مواجه شد تا در رشد بخش صنایع و رشد اقتصاد موثر بوده باشد. بار اصلی رشد 2.2 درصدی بخش صنایع و معادن در سال گذشته بر دوش صنایع بزرگ نظیر پتروشیمی، فولاد و خودرو بوده است. آمارهای مربوط به تولید در کارگاه‌های بزرگ صنعتی نیز نشان می‌دهد که در سال 1395 رشد این بخش به رکورد جدیدی در 6 سال اخیر رسیده است.

میزان تولید فولاد خام در سال گذشته به 18.4 میلیون تن رسید که 11 درصد نسبت به سال 94 رشد داشت. مجموع تولید محصولات فولادی نیز در سال گذشته 18.1 میلیون تن بود که 4 درصد بیشتر از سال 94 است. در سال گذشته میزان واردات فولاد خام نسبت به سال 94 معادل 44 درصد افزایش یافت. صادرات فولاد خام در سال گذشته 108 درصد بیشتر از سال 94 بود.

روند رو به رشد تولید فولاد خام و محصولات فولادی در سال جاری نیز ادامه پیدا کرده است و انتظار تکرار رشد تولید در سال 96 نیز وجود دارد. آمارهای انجمن فولاد ایران نشان می‌دهد که تولید فولاد خام در فصل اول سال جاری به 5.3 میلیون تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 13 درصد رشد داشته است. مجموع تولید محصولات فولادی نیز همین میزان رشد را در فصل بهار سال جاری تجربه کرده است. طبق آمارهای رسمی، میزان واردات فولاد خام در فصل اول سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 81 درصد کاهش یافت. صادرات فولاد خام در این دوره زمانی 67 درصد افزایش یافته است.

آمارهای فصل نخست سال جاری نشان‌دهنده جهت‌گیری مناسب در تولید، واردات و صادرات این محصول در سال 1396 است.

تغییر مسیر صنعت فولاد در سال جاری که نشانه‌های آن از سال گذشته نمایان شده بود، در حالی است که در سال 94 وضعیت چندان امیدوارکننده‌ای در مقابل فعالان این صنعت نبود.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید