Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
خودروهای الکتریکی و بازار مس

خودروهای الکتریکی و بازار مس

موسسه CRU در تازه‌ترین گزارش‌ خود به بررسی اثر توسعه خودروهای الکتریکی بر بازار مس پرداخته و تأکید کرده است که بدون‌شک سیاست‌های سخت‌گیرانه دولت‌ها در توقف تولید موتور احتراق داخلی، در بلند‌مدت می‌تواند تأثیر زیادی بر عرضه و تقاضای مس داشته باشد.

سی‌.آر.یو در گزارش خود با اشاره به افزایش قیمت مس از سطح حدودا 6هزار دلار در هر تن به بیش از 7هزار دلار در هر تن در طول سال گذشته، می‌نویسد: «هم‌اکنون، گفته می‌شود که با توسعه خودروهای الکتریکی (EV) از اواسط تا اواخر دهه 2020، بازار مس با کمبود شدید مواجه خواهد شد که این کسری عرضه موجب افزایش قیمت‌های بلندمدت برای جذب سرمایه‌گذاری‌های کافی در این بخش خواهد شد؛ چراکه حداقل قیمت مورد نیاز برای احداث پروژه‌های نوظهور و پروژه‌های توسعه‌ای، 6هزار و 614 دلار در هر تن است که رشد قیمت ایجاد شده در طول سال گذشته جذابیت لازم برای سرمایه‌گذاری را فراهم کرده است.»

این مؤسسه در ادامه گزارش خود با تأکید بر این‌که هم‌اکنون‌ اطمینان چشمگیری نسبت به سطح تولید خودروهای الکتریکی در آینده وجود ندارد می‌نویسد: «با این‌حال، بازار خودرو در سال 2017 شاهد سیاست‌های سختگیرانه‌ای با هدف توقف تولید موتور احتراق داخلی توسط دولت‌ها در سراسر جهان بوده است. مهم‌ترین این سیاست‌ها توسط دولت چین اجرایی شد. در ماه نوامبر سال 2017، دولت چارچوب جدیدی از سیاست‌ها، شامل میزان تولید خودروهای احتراق داخلی، مصرف سوخت این خودروها و طرح‌های تجاری را اعلام کرد. بنابراین نه‌تنها پیش‌بینی بازار خودروهای الکتریکی بالاتر از برآوردهای CRU در یک‌سال گذشته بوده است، بلکه خودروهای الکتریکی با باتری خالص (BEV) سهم خود از این بازار را از 30‌درصدِ پیش‌بینی قبلی به 50‌درصد ارتقا داده‌اند.»

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید