Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
افزایش تولید به روش کوره‌ قوس الکتریکی

افزایش تولید به روش کوره‌ قوس الکتریکی

افزایش رغبت تولید‌کنندگان به روش کوره‌های قوس الکتریکی که از نظر محیط زیستی هم سالم‌تر است مصرف سنگ‌آهن را به مرور کاهش می‌دهد.

بهرام سبحانی با اعلام این مطلب گفت: طبق برآوردها، در حال حاضر بیش از یک میلیارد تن آهن قراضه در جهان موجود است.مدیرعامل فولادمبارکه در بخش بعدی سخنان خود با اشاره به جایگاه صنعت فولاد ایران گفت: بر اساس ارزیابی موسسه جهانی ورلد استیل، جمهوری اسلامی ایران در حال حاضر تولید ۲۱میلیون و ۷۰۰هزار تن فولاد را به خود اختصاص داده است که اگر تولید ۵۵میلیون تن فولاد که در سند چشم انداز افق ۱۴۰۴ پیش‌بینی شده است، محقق شود، می‌تواند جایگاه خود را تا رتبه هفتم ارتقا دهد.

سبحانی در ادامه به میزان مصرف سرانه فولاد کشورهای مختلف در جهان اشاره کرد و با تاکید بر اینکه در حال حاضر مصرف سرانه فولاد در کشور ما حدود ۲۳۰ کیلوگرم است، گفت: این رقم در اسپانیا حدود ۲۷۳، لهستان ۳۴۰ و میانگین جهانی ۲۰۸ کیلوگرم است که با این حساب سرانه مصرف ما از میانگین مصرف جهانی قدری بیشتر اما در مقایسه با کشورهای پیشرفته صنعتی از جمله آلمان و کره‌جنوبی کمتر است.وی در ادامه با اشاره به چالش‌های پیش روی صنعت فولاد کشور گفت: با فرض اینکه اهداف سند چشم‌انداز و ایجاد ظرفیت و تولید ۵۵میلیون تن فولاد محقق شود و جمعیت کشور نیز به ۹۰میلیون نفر افزایش یابد، با حدود ۲۰ تا ۲۵ میلیون تن مازاد فولاد مواجه می‌شویم که راهی جز صادرات آن نخواهیم داشت.

سبحانی در ادامه با اشاره به چالش‌های موجود در راه صادرات و با تاکید بر اینکه صادرات فرهنگ و راهکارهای خاص خود را دارد، تصریح کرد کارخانه‌های پایین دستی فولاد، معمولا از چهار ماه قبل، محصول موردنیاز خود را سفارش می‌دهند؛ از این رو مهم‌ترین بحث در حوزه صادرات محصولات فولادی، برنامه ریزی برای صادرات و بازاریابی مناسب است. باید به خاطر داشته باشیم نمی‌توان یک شبه به بازارهای صادراتی مناسب دست یافت؛ بنابراین برای حفظ این بازارها نیز هنگام رشد یا رکود مصرف داخلی باید برنامه مدونی داشته باشیم تا بازارهای صادراتی که با مشقت زیاد به دست آمده است، تحت الشعاع قرار نگیرد.اینکه در چه جاهایی از کشور و با چه تکنولوژی برای ایجاد صنعت فولاد اقدام کنیم، بخش دیگری از سخنان مدیرعامل گروه فولاد مبارکه بود.وی در این زمینه گفت: برای صادرات مهم است که بدانیم باید از چه تکنولوژی استفاده کنیم تا محصول موردنیاز بازارهای دنیا را تامین کنیم. باید بدانیم که چه محصولی با چه کیفیتی و با چه هزینه و قیمت تمام شده‌ای تولید کنیم.

دکتر سبحانی از ایجاد ظرفیت بهینه نیز به‌عنوان یکی دیگر از چالش‌های پیش روی صنعت فولاد و صادرات آن یاد و اضافه کرد: وقتی قرار شد محصول صادراتی تولید کنیم باید این محصول با هزینه‌های رقابتی تولید شود که قطعا نمی‌توان با واحدهای کوچک زیر یک میلیون تن به ارزش افزوده مناسب دست یافت.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید