Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
آهنگ رشد قیمت "روی"

آهنگ رشد قیمت "روی"

سال جاری را می توان سال فلزات اساسی نامید و فلز روی امسال در میان فلزات اساسی، تا کنون یک رکورد خیره کننده را به ثبت رسانده است.

قیمت روی در پنج ماه اخیر وارد کانال صعودی پر شیبی شده و کماکان با قدرت در این کانال در حال پیشروی است. معاملات روی از ابتدای آبان ماه با 3135 دلار آغاز شد و در آخرین روز معاملاتی بازارهای جهانی پس از فراز و فرودهایی به 3207 دلار رسید. این در حالی است که در طول هفته موفق شد خود را به 3275 دلار نزدیک کند. در حالی برخی از معدن داران قیمت‎ها را تند ارزیابی می‎کنند که موجودی انبارها بطور چشمگیری در حال کاهش است. در طول دو هفته گذشته 21 هزار تن از موجودی ثبت شده در انبارهای LME کاهش یافته است. میزان موجودی فیزیکی ثبت شده در بازار لندن روز بیست و پنجم مهرماه 271900 تن بوده که تا روز جمعه گذشته به 250900 تن کاهش یافته است.

ستاره فلزات اساسی در سال 2017

سال جاری را می‎توان سال فلزات اساسی نامید و فلز روی امسال در میان فلزات اساسی، تا کنون یک رکورد خیره‎کننده را به ثبت رسانده است. قیمت هر تن روی در طول سال جاری 29.5 درصد رشد داشته بطوری که با قدرت برای اولین بار در 10 سال اخیر از مرز 3000 دلار عبور کرد. با وجود جهش قیمت، بویژه در پنج ماه اخیر، مطالعات نشان می‎دهد که میزان تولید شرکت‎های معدنی روی در سال 2017 معادل 1.8 درصد رشد خواهد داشت که به معنی رساندن میزان عرضه به 13 میلیون تن است. بر همین اساس، طبق گزارش انجمن جهانی روی، رشد تولید در سال 2018 به 6 درصد خواهد رسید و 780 هزار تن دیگر به کل عرضه افزوده خواهد شد. به همین دلیل مدیران برخی شرکت‎های بزرگ نظیر گروه معدنی بالیدن (Boliden) که ششمین غول معدنی جهان به شمار می‎رود، عقیده دارند قیمت بلندمدت هنوز به حدی نرسیده که اشتیاق معدن داران را به افزایش سرمایه گذاری روی این فلز زیاد کند. اگرچه قیمت روی در مقطع کنونی بالای 3200 دلار است ولی قیمت برآورد شده بلند مدت در سطح 2300 دلار برای هر تن قرار دارد، در حالی که قیمت مناسب برای بسیاری از سرمایه گذاران بزرگ در محدوده 2800 دلار است و این مسئله موجب احتیاط شرکت های معدنی برای افزایش سرمایه‎گذاری در حوزه استخراج روی شده است. اما آنها انتظار دارند که در صورت تثبیت قیمت بالای 3000 دلار برای یک دوره میان مدت، قیمت بلند مدت نیز افزایش یابد. در حال حاضر پیش بینی بازار لندن از قیمت سه ماهه روی سطحی حدود 2869 دلار است لذا بسیار منطقی بنظر می رسد که با توجه به محدود بودن عرضه کنندگان این فلز، آنها ترجیح دهند با رشد اندکی در سرمایه گذاری های خود عرضه را برای مدت بیشتری از سال کنترل کنند.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید