Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
قیمت روی بر بالاترین ارتفاع ۱۰ سال اخیر

قیمت روی بر بالاترین ارتفاع ۱۰ سال اخیر

بررسی بازارها نشان می‌دهد، پس لرزه‌های تقاضای چینی در بازار فلزات در حالی به فلز روی رسیده است که میزان تولید کنسانتره در این کشور کاهش یافته و انتظارات برای تداوم و تشدید کمبود عرضه در ادامه سال افزایش یافته است.

پس از آنکه داده های مربوط به رشد اقتصادی چین در سه ماهه دوم و انتظار تقویت آن در شش ماهه دوم سال، نشان داد که تقاضا در حال شدت گرفتن است، ابتدا بازار فولاد و محصولات زنجیره آن صعودی شدند و حالا موج تقاضای داخلی چین، قیمت روی را در بازار داخلی با رساندن به 3881 دلار در بالاترین رقم 10 ساله اخیر قرار داده و متعاقب آن نرخ بازار لندن نیز به ارتفاع 3117 دلار رسیده است.

قیمت روی روز چهارشنبه، در بازارهای جهانی، از 3000 دلار در هر تن عبور کرد و در ادامه معاملات نقد پنچشنبه و جمعه نیز به رشد خود ادامه داد تا بالاترین رکورد قیمتی خود را از اکتبر 2007 به ثبت برساند. همچنین قیمت هر تن روی با تحویل سه ماهه در بازار آتی لندن در مرز 3120 دلار قرار گرفت.

تقاضای چین محرک اصلی قیمت روی

هفته گذشته امکان آربیتراژ روی بین لندن-شانگهای که از 23 ژوئن بسته بود، دوباره باز شد و با استقبال تجار چینی روبرو گشت. اختلاف قیمت موسوم به آربیتراژ، بین بازار شانگهای و لندن روز چهارشنبه 11 دلار و 11 سنت بود و در ادامه هفته تا صبح پنجشنبه به 45 دلار رسید و روز جمعه از 122 دلار هم عبور کرد تا نیروی مضاعفی برای افزایش تقاضای چین و میل وافر بازرگانان به واردات فراهم شود. پرمیوم CIF شمش روی وارداتی در شانگهای این هفته به 150 تا 165 دلار در تن افزایش یافت که در مقایسه با هفته قبل 10 دلار رشد نشان می دهد. همچنین اقبال تقاضا در چین موجب شده تا موجودی قابل انتقال روی در شانگهای همچنان کاهش یابد. همچنانکه موجودی فیزیکی ثبت شده در بازار لندن نیز از 19 ژولای در یک روند نزولی قرار گرفته است و روز به روز کاسته می شود، بطوریکه روز پنج شنبه به 252 هزار و 900 تن رسید و در پایان هفته کاری اروپا 248 هزار و 25 تن را به ثبت رساند که از این مقدار بیش از 121 هزار تن بدون جواز معاملاتی (وارانتی) است. این مقدار از موجودی نسبت به ماه گذشته نزدیک به 20 هزار تن کاهش را نشان می دهد. در نتیجه گمانه زنی ها در خصوص ادامه روند صعودی روی در چندماه باقیمانده از 2017 بین معامله گران اروپایی در بازار لندن نیز تقویت شده است. چراکه برآوردها نشان می دهد، میزان واردات روی چین در آگوست افزایش خواهد یافت و از 65 هزار تن ماه ژولای فراتر خواهد رفت، زیرا تقاضای سفته بازی قدرتمندی در چین از قیمت حمایت می کند. گذشته از این تقاضای واقعی چین نیز با افزایش همراه بوده و این در حالیست که تولید داخلی این کشور کاهش یافته است. بررسی روند قیمت ها نشان می دهد، رشد قیمت شمش روی در بازار شانگهای از ابتدای آگوست بیش از بازار لندن بوده است.

پیش بینی کمبود عرضه تا پایان 2017

از طرفی آخرین داده های اقتصادی نشان می دهد که تولید روی چین در ماه ژولای 476 هزار تن بوده که نسبت به دوره مشابه سال قبل 6.3 درصد و نسبت به ماه گذشته 12.5 درصد کاهش یافته و بازار انتظار دارد که کمبود عرضه ی روی استخراجی به بیش از30 هزار تن در سال 2017 برسد.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید