Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
سقوط موجودی روی در بورس جهانی LME

سقوط موجودی روی در بورس جهانی LME

به گزارش متال آنلاین در پی سقوط موجودی روی در انبارهای بورس جهانی LME، قیمت این فلز افزایش داشته است.

به گزارش متال آنلاین به دلیل افت موجودی روی در انبارهای LME قیمت این فلز در روزهای پایانی هفته گذشته افزایش داشته است. علیرغم اینکه انتظار می‌رفت موجودی روی LME افزایش داشته باشد اما بر اساس انتشار گزارش‌های رسمی، موجودی، به پایین‌ترین سطح خود در طی دو دهه گذشته رسیده است. شایان ذکر است که قیمت هر تن روی در LME با 0.2% رشد شاخص به 2.473.50 رسیده است. البته بر اساس اظهارات تحلیلگران به زودی موجودی‌ افزایش می‌یابد و قیمت‌ها را کاهش می‌دهد.

گروه مطالعات بین‌المللی سرب و روی در ماه جاری اعلام کرده است که:

"بازار روی جهانی از ماه ژانویه تا ژوئیه، 106.000 تن کسری داشته است".

قیمت مس در روز پنجشنبه به دنبال اعتراضات و اعتصاباتی که در بزرگترین تولیدکننده مس جهان، شیلی، رخ داده، همچنان با صعود همراه بوده است. البته باید این نکته را خاطر نشان کنیم که، با وجود اینکه قیمت مس در طی یک هفته گذشته به دنبال حوادث شیلی افزایش داشته است اما بر اساس انتشار گزارش‌ها و داده‌های رسمی قیمت این فلز سرخ در پایین‌ترین سطح خود در طی دو سال گذشته قرار دارد. معدن آنتوفاگاستا نیز هشدار داده‌ است که اگر ناآرامی‌ها ادامه پیدا کند، خروجی این معدن را 5000 تن کاهش می‌دهد. یعنی 3% از میزان تولید یک فصل، کم می‌شود. کودلکو نیز اعلام کرده است که یکی از معادنش به طور کامل تعطیل شده و عملیات‌های ذوبی نیز به شدت کاهش داشته است. کارگران اتحادیه معدن مس BHP’s Escondida نیز از روز سه‌شنبه اعتصاب کرده و دست از کار کشیده‌اند.

گروه مطالعات بین‌المللی مس اظهار داشته است که:

"بازار در سال 2020 معادل 281.000 تن کسری خواهد داشت. این در حالی است که کسری بازار در سال جاری(2019) از سوی این موسسه 320.000 تن تخمین زده شده است".

شایان ذکر است که نورسک هیدرو(Norsk Hydro)، یکی تولیدکنندگان بزرگ آلومینیوم گفته است که انتظار دارد تقاضای جهانی برای آلومینیوم در سال جاری به نزدیک صفر برسد.

به گزارش یک خبرگزاری رسمی و بر اساس گفته یک منبع دولتی، تاجیکستان هدف رشد تولید آلومینیوم خود را در سال 2019 از 20% به 5% کاهش داده است.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید