Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
صفر شدن موجودی مس جهان

صفر شدن موجودی مس جهان

صفر شدن موجودی مس جهان

گلدمن ساکس چند روز پیش گزارشی منتشر کرد که در آن به احتمال صفر شدن موجودی مشهود مس در صورت افزایش تقاضای چین در اواخر سال جاری اشاره کرد. نموداری که روند صعودی حرکت موجودی به خط صفر را در سه ماهه سوم نشان می دهد.جای تعجب نیست که قیمت فلزات پس از انتشار این گزارش افزایش یافته است. اما این اولین بار نیست که چنین احتمالاتی مطرح می شود.هنگامی که موجودی LME در 22 ژوئیه 2005 به 25525 تن سقوط کرد، ترس مشابهی به وجود آمد. این دوره رشد پررونق در چین بود. با این حال، در یک سال آینده، موجودی به 96325 تن افزایش یافت.

نمودار فوق نشان می دهد که موجودی LME فلز در گذشته چندین بار به زیر 80000 تن رسیده است. این واقعیت که ذخایر مس به شدت پایین است (و ممکن است به طور کامل تخلیه شود) در همه این زمان ها مطرح شده است. جالب اینجاست که قیمت فلزات در تمام این زمان ها متفاوت بوده است. جهان (تا کنون) از مس تمام نشده است.  همچنین با توجه به اینکه قیمت مس نزدیک به 20 درصد کمتر از بالاترین حد خود است، سرمایه گذاران چندان نگران آن نیستند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید