Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
سقوط تجارت جهانی در 2020 و سقوط معاملات مس در غرب

سقوط تجارت جهانی در 2020 و سقوط معاملات مس در غرب

گزارش متال آنلاین در خصوص وضعیت تجارت جهانی در 2020 و وضعیت معاملات مس در ماه گذشته در LME و CME.

به گزارش متال آنلاین، معاملات مس در LME و CME در ماه گذشته به شدت افت داشته است، چراکه ویروس کرونا این بازار را درگیر نوسانات بسیار زیادی کرده است. به طور کلی معاملات مس، فلزی که به دلیل کاربردهای صنعتی، از آن به عنوان سنجش سلامت اقتصادی استفاده می‌شود، در غرب کاهش شدیدی داشته است. تحلیلگران در این خصوص گفته‌اند که انتظار دارند بعد از این نوسانات شدید بازار این معاملات همچنان ضعیف باقی بماند.

براساس آمار رسمی منتشر شده، میزان موجودی سرب در انبارهای بورس شانگهای (ShFE) در هفته گذشته بیش از دو برابر شده و همچنان تقاضا برای این فلز در این کشور پایین است. به گزارش متال آنلاین، موجودی سرب انبارهای ShFE بیش از 118.5% رشد داشته‌اند و به 19,716 تن رسیده‌اند که بالاترین سطح گزارش شده از هفته منتهی به 20 مارس است. تحلیلگران و معامله‌گران نیز انتظار داشتند که قیمت این فلز در مسیر کاهش قرار بگیرد چراکه کسری در عرضه این فلز رو به پایان است.

بعلاوه، در هفته منتهی به 12 ژوئن(روز گذشته)، موجودی مس انبارهای ShFE کاهش داشته‌‌اند و به 128.131 تن رسیده‌اند که پایین‌ترین سطح موجودی آنها از تاریخ 27 دسامبر است. از آنجاکه تقاضا برای مس در این کشور دوباره جان گرفته، میزان موجوی مس انبارهای بورس این کشور رو به کاهش رفته است.

افت موجودی مس ShFE همه را متعجب کرده است زیرا این امر نشان دهنده این مسئله است که سطح تقاضا بسیار بیشتر از حد انتظار بوده است.

به گزارش متال آنلاین، کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (UNCTAD) پیش‌بینی کرده است که تجارت جهانی در سه ماهه دوم سال 2020  معادل 27% و در کل سال 2020 معادل 20%، به دلیل شیوع ویروس کرونا و بحران‌هایی که به وجود آورده سقوط خواهد کرد. براساس گزارشات این سازمان، میزان تجارت کشورهای درحال توسعه در مقایسه با کشورهای توسعه یافته در ماه آوریل هم افت شدیدتری داشته و هم سرعت این افت بیشتر بوده است. پیش‌تر و در ماه مارس، سازمان تجارت جهانی (WTO) پیش‌بینی کرده بود که بحران کرونا تجارت جهانی در 2020 را به میزان 13% تا 32% کاهش خواهد داد. همچنین این سازمان اعلام کرده بود که بحران مالی ناشی از بحران کرونا شدیدتر از بحران مالی یک دهه گذشته است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید