Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
جهان بسوی سقوط

جهان بسوی سقوط

جهان بسوی سقوط

پروفسور چامسکی(فیلسوف و زبان‌شناس سرشناس آمریکایی) گفت، افزایش احتمال خطر جنگ هسته‌ای، شکست درخصوص مقابله با چالش‌های زیست محیطی و ضعف در حل‌وفصل مشکلات موجود از مواردی هستند که جهان را به سمت پرتگاه سوق می‌دهند. وی در مصاحبه‌ای با شبکه تلویزیونی راشا تودی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا بشریت می‌تواند خود را به سوی نابودی سوق دهد، اظهار کرد: طی سال‌های اخیر، ساعت آخرالزمان که بیانگر نزدیکی بشریت به آرماگدون است، به نیمه‌شب نزدیک‌تر شده است و این امر خود نمادی از انقراض بشریت می‌باشد. حتی ممکن است طی روزهای آینده چنین انقراضی رخ دهد.
وی افزود: نگرانی‌های اصلی بشریت "افزایش احتمال خطر جنگ هسته‌ای" و "تهدید روزافزون نابودی شرایط اقلیمی" است؛ تهدیدی که همچنان ادامه خواهد داشت زیرا کشورهای جهان هیچ اقدامی برای حل این بحران انجام نمی‌دهند.این فیلسوف و زبان‌شناس آمریکایی در ادامه تصریح کرد: موضوع سوم "از بین رفتن عرصه‌ای برای بحث و گفت‌وگوهای جدی و عقلانی" به همراه "فروپاشی نیروهای دموکراتیک" است. اگرچه به نظر می‌رسد این موضوع ربطی به تهدید جنگ هسته‌ای و تغییرات آب‌وهوایی ندارد اما گفت‌وگوهای عقلانی تنها امید برای مقابله با دو مورد اول است. ظرف یک سال اخیر این سه مسئله به شدت بدتر شده‌ و اگر یک حرکت معکوسی وجود نداشته باشد، ما به راحتی به سمت پرتگاهی غیرقابل بازگشت و غیرقابل جبران پیش می‌رویم.
این اظهارات نوآم چامسکی چند روز پس از آن انجام شد که دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه خطاب به آن دسته از افرادی که ادعا می کنند "برای دستیابی به صلح، روسیه باید شکست بخورد"، گفت: هیچ یک از آن‌ها متوجه نیستند که شکست یک قدرت هسته‌ای در یک جنگ متعارف می‌تواند به یک جنگ هسته‌ای منجر شود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید