Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
بازار مس جهان در چهار ماهه نخست ۲۰۱۷

بازار مس جهان در چهار ماهه نخست ۲۰۱۷

تراز مس پالایش یافته جهان برای چهار ماهه نخست سال 2017 مازادی در حدود 80 هزار تن را نشان می دهد.

گروه مطالعات بین المللی مس برآورد کرد که مصرف ظاهری مس پالایش یافته جهان حدود 3 درصد در چهار ماهه نخست تنزل یافته است، و داده های مقدماتی نشان می دهد که مصرف جهانی، به غیر از چین، ممکن است رشدی اندک در حد نیم درصد داشته است. با وجود این، هر گونه رشد نمی توانسته کاهش 7 درصدی در تقاضای ظاهری چین را جبران کند. تقاضای ظاهری چین(به استثناء تغییرات در ذخائر انباری گزارش نشده) علی رغم 6.5 درصد افزایش در تولید مس پالایش یافته تنزل یافت، و واردات خالص مس پالایش یافته با کاهشی 36 درصدی روبرو شد.

در میان دیگر کشورهای مصرف کننده عمده مس، مصرف در هندوستان، ژاپن، و تایوان افزایش یافت اما در ایالات متحده و آلمان با کاهش روبرو بود. بر مبنایی محلی، برآورد می شود که مصرف در تمام مناطق کاهش داشته، که این کاهش شامل 2 درصد در آفریقا، 3 درصد در آسیا(اگر چین در نظر گرفته نشود مصرف آسیا 7 درصد رشد داشته)، 1 درصد در کشورهای آمریکایی و 6 درصد در اروپا می شود. گروه مطالعات بین المللی مس برآورد کرد که تولید معدنی مس جهان حدود 3.5 درصد در چهار ماهه نخست سال 2017 کاهش یافته، و میزان کاهش تولید کنسانتره در همین دوره تا 3 درصد و اس ایکس/ ای دبلیو تا 5 درصد بوده است. افت تولید معدنی مس جهان عمدتاً به علت کاهش 12 درصدی در تولید شیلی، بزرگترین کشور تولید کننده مس جهان، تحت تأثیر منفی اعتصاب در معدن اسکوندیدا و تنزل بازده در معادن کودلکو، رخ داده است.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید