Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
چرا مس یک ماده حیاتی است؟

چرا مس یک ماده حیاتی است؟

چرا مس یک ماده حیاتی است؟

مس برای همه جهان یک ماده حیاتی است، از شبکه برق گرفته تا وسایل نقلیه الکتریکی و فناوری‌های انرژی تجدیدپذیر.اما علیرغم نقش ضروری مس در اقتصاد مدرن، در فهرست مواد معدنی حیاتی ایالات متحده قرار ندارد.
این اینفوگرافیک زیر از انجمن توسعه مس نشان می دهد که چه چیزی مس را حیاتی می کند و چرا باید به طور رسمی یک ماده معدنی حیاتی تعیین شود.


علاوه بر فناوری‌های انرژی پاک ، چندین صنعت از جمله ساخت‌وساز، زیرساخت و دفاع از مس برای خواص منحصر به فرد آن استفاده می‌کنند.
به عنوان مثال مس به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و ماهیت بادوام در لوله ها و خطوط سرویس آب استفاده می شود. از آنجایی که دولت بایدن قصد دارد تمام لوله های آب سربی آمریکا را جایگزین کند، لوله های مسی بهترین راه حل بلند مدت هستند.
رسانایی الکتریکی بالای مس آن را به ماده انتخابی برای سیم ها و کابل های برق تبدیل می کند. بنابراین، بخش مهمی از فناوری‌های انرژی مانند مزارع بادی، پنل‌های خورشیدی، باتری‌های لیتیوم یونی و شبکه است. پیش بینی می شود که تقاضا برای مس از این فناوری ها در دهه آینده افزایش یابد.


علاوه بر این، سیاست هایی مانند قانون کاهش تورم و قانون زیرساخت دو حزبی تقاضای مس را از طریق سرمایه گذاری در انرژی و زیرساخت تقویت می کند.با توجه به نقش حیاتی آن در بسیاری از فناوری ها، چرا مس در فهرست مواد معدنی حیاتی ایالات متحده نیست؟
USGS یک کانی حیاتی دارای سه جزء تعریفی است که مس هر یک را برآورده می کند:این نقش کلیدی در فناوری انرژی، دفاع، لوازم الکترونیکی مصرفی و سایر کاربردها دارد. همچنین زنجیره تامین آن در برابر اختلال آسیب پذیر است.
علاوه بر این، عیار سنگ مس در سطح جهان در حال کاهش است، از میانگین 2٪ در سال 1900 به 1٪ در سال 2000 و پیش بینی 0.5٪ در سال 2030، طبق گزارش BloombergNEF . با ادامه نزول عیارها، استخراج مس می تواند در برخی مناطق اقتصادی کمتر شود و خطری برای عرضه در آینده ایجاد کند.
فهرست کنونی USGS از مواد معدنی حیاتی، که مس را شامل نمی‌شود، بر اساس امتیاز ریسک عرضه است که از داده‌های سال‌های 2015 تا 2018 استفاده می‌کند. بر اساس تجزیه و تحلیل انجمن توسعه مس با استفاده از روش USGS، داده‌های جدید نشان می‌دهد که مس مطابق با استانداردهای سال 2015 است. امتیاز ریسک عرضه USGS برای گنجاندن در لیست مواد معدنی حیاتی.علیرغم اینکه مس در لیست رسمی قرار ندارد، مس فراتر از بحران است. گنجاندن آن در فهرست رسمی مواد معدنی حیاتی، مقررات ساده‌سازی و توسعه سریع‌تر منابع تامین جدید را امکان‌پذیر می‌سازد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید