Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
مس از کجا استخراج می شود و چگونه فرآوری می شود

مس از کجا استخراج می شود و چگونه فرآوری می شود

مس از کجا استخراج می شود و چگونه فرآوری می شود؟

بلومبرگ در مقاله مس2024 نوشت، مس در سراسر جهان استخراج می شود و تولید قابل توجهی در تمام قاره ها به جز قطب جنوب یافت می شود. شیلی با تولید 5.2 میلیون تن فلز در سال 2022 بزرگترین تولید کننده این فلز بود. کشورهای پرو و جمهوری دموکراتیک کنگو با 2.2 میلیون تن، چین با 1.9 میلیون تن و ایالات متحده با 1.3 میلیون تن در رتبه های بعدی قرار دارند.


هنگامی که مس استخراج می شود، سنگ معدن مراحل متعددی را طی می کند تا به وضعیت آماده بازار برسد. ابتدا، سنگ معدن را آسیاب می کنند تا سنگ را از مس تقریباً جدا کند، زیرا مس معمولاً تنها 1 درصد از سنگ استخراج شده را تشکیل می دهد. سپس مس حاصله با آب و معرف های شیمیایی دوغاب می شود و پس از آن از هوا برای شناور کردن مس به بالای مخلوط استفاده می شود. پس از جدا شدن مس از این، معمولاً 24 تا 40 درصد خلوص است.


در نهایت، مس در یک کارخانه یا کارخانه ذوب با استفاده از یکی از دو روش پیرومتالورژی و هیدرومتالورژی تصفیه می شود. پیرومتالورژی برای سنگ معدن مسی که غنی از سولفید است استفاده می شود، در حالی که هیدرومتالورژی زمانی استفاده می شود که سنگ معدن غنی از اکسید باشد. راهنمای شبکه خبری سرمایه گذاری در مورد پالایش مس به جزئیات بیشتری در مورد نحوه عملکرد این فرآیندها می پردازد. پس از تکمیل این فرآیندها، مس تا 99.99 درصد خلوص غلیظ می شود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید