Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

از بازارهای جهانی فولاد چه خبر؟

از بازارهای جهانی فولاد چه خبر؟

فولاد طی هفته گذشته روند قیمت ها در بازارهای سنگ آهن، قراضه، بیلت، مقاطع و ورق عموماً کاهشی بود.

سنگ آهن هفته ای نزولی را پشت سر گذاشت و از حدود ۷۴ دلار به کمتر از ۷۰ دلار رسید. افت قیمت بازار فولاد چین سنگ آهن را نیز نزولی کرد. آخر هفته گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی در چین برای خلوص ۶۲ درصد ۴.۷ دلار در یک روز افت داشت و نهایتا به ۶۳.۱۵ دلار هر تن خشک سی اف آر رسید.

در این میان تمایل به خرید در چین با توجه به نزدیکی تعطیلات یک هفته ای اکتبر کمتر شده است. فروشنده ها تمایل داشتند قبل از آن که قیمت ارزان تر شود، محموله‌های خود را بفروشند. در هر حال بازار نزولی بود و کسی تمایل به خرید در بازار نزولی ندارد. فعلا بازار محتاطانه حرکت می کند ابهاماتی در مورد آینده بازار وجود دارد . مشخص نیست سیاست های زیست محیطی دولت چین تا چه میزان تاثیر گذار است و کاهش تولید ها به چه میزان خواهد بود.

در بازار سنگ آهن صادراتی ایران، آخرین قیمت سنگ آهن مگنتیت خلوص ۶۰ درصد از حدود ۵۲ دلار به حدود ۴۱ دلار هر تن فوب رسید. سنگ آهن هماتیت صادراتی ایران نیز حدود ۳۷ دلار هر تن فوب ثبت شد.

قراضه

هفته گذشته بازار قراضه وارداتی ترکیه در رکود بود و قیمت قراضه سنگین کلاس ۱ و ۲ خلوص ۲۰-۸۰ حدود ۳۳۵ دلار هر تن سی اف آر بود. خریداران ترک معتقدند بازار دچار مازاد عرضه شده ولی عرضه کننده ها هزینه جمع آوری را بالا می دانند و حاضر نیستند قیمت را پایین تر بیاورند.

جو بازار صادرات قراضه سی آی اس هم با توجه به رکود تقاضا در ترکیه و افت قیمت های اخیر قراضه امریکا منفی بود. قراضه آ۳ روسیه ۳۳۵ دلار هر تن سی اف آر ترکیه بود در حالی که آخرین معاملات در ۳۴۳ تا ۳۴۴ دلار هر تن سی اف آر هفته قبل نهایی گردید. در خاور دور نیز تقاضا کم است. قراضه سی آی اس ۳۴۰ تا ۳۴۵ دلار هر تن سی اف آر کره جنوبی می باشد.

قراضه سنگین کلاس ۲ ژاپن ۲۹۸ تا ۳۰۳ دلار هر تن فوب است که به دلیل نوسان نرخ ارز نسبت به هفته قبل ۸ دلار افت داشته است. کره ای ها موجودی کافی دارند و عجله ای در خرید نشان نداده اند. قراضه سنگین کلاس یک امریکا و قراضه آ۳ روسیه در خاور دور تغییر قیمتی نداشته اند و در کره جنوبی معامله ای نیز شنیده نشده است.

بیلت

افت قیمت بیلت و میلگرد در چین و کاهش قیمت قراضه بازار بیلت سی آی اس را نیز با جوی منفی روبرو کرد. البته عرضه محدود است و کارخانه ها همچنان به فکر بالا بردن قیمت بودند. شاخص قیمت پلاتس برای بیلت صادراتی سی آی اس ۵۲۰ دلار هر تن فوب و در ثبات بود. فعالیت بازار بیلت در ترکیه نیز به دلیل رکود بازار مقاطع و افت قیمت قراضه کمتر شده است و انتظار افت قیمت ۱۰ تا ۱۵ دلاری نیز می رود.

در بازار بیلت چین قیمت بیلت حدود ۵ دلار هر تن افت روزانه داشته به ۵۶۲ دلار هر تن درب انبار رسیده است.

قیمت بیلت در امارات هفته های اخیر در ثبات بوده بیلت وارداتی ۵۳۵ تا ۵۴۵ دلار هر تن سی اف آر بود.

در ترکیه بیلت سی آی اس ۵۳۵ تا ۵۵۰ دلار هر تن سی اف آر است و خریداری ندارد. در خاور دور تقاضای بیلت سی آی اس مطلوب است و قیمت حدود ۵ دلار رشد داشته ۵۳۵ دلار هر تن فوب شده که معادل ۵۵۰ دلار هر تن سی اف آر می باشد. عر ضه کننده های سی آی اس به آینده بازار بیلت امیدوارند ولی برخی عوامل منفی وجود دارد از جمله روند نزولی بازار قراضه در ترکیه و افت ۱۰ دلاری قیمت بیلت در چین.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید

مبنای قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.


شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
قیمت روز فقط برای مشترکین در دسترس است
محصول قیمت خرید قیمت فروش
مس کاتد
25 دی

48,169

48,169

مس کابلی قرمز
25 دی

51,800

54,500

مس کابلی درهم
25 دی

50,800

53,500

مس ذوبی
25 دی

46,550

49,000

مس آرمیچری
25 دی

47,500

50,000

مس آسیابی
25 دی

48,450

51,000

مس مخابرات
25 دی

48,900

51,500

سفاله برنج
25 دی

40,850

43,000

زرد بار
25 دی

39,900

42,000

لوپ بار در هم
25 دی

38,950

41,000

سرب کابلی
25 دی

17,600

18,500

شمش روی
25 دی

24,750

25,500


نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور