Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
بررسی حجم معاملات فلزات در بورس‌های جهانی

بررسی حجم معاملات فلزات در بورس‌های جهانی

گزارش متال آنلاین در خصوص حجم معاملات فلزات صورت گرفته در فصل اول و فصل دوم سال 2020 در بورس‌های جهانی.

به گزارش متال آنلاین، مس، که از آن تحت عنوان مس دکتر یاد می‌شود، از شروع سال 2020 روزهای سختی را گذرانده و از قیمت 6.343 دلار در ماه ژانویه به 4.371 دلار در ماه مارس سقوط کرده است. هم اکنون مس LME، به قیمت 6,310 دلار در هر تن معامله می‌شود و در حال جبران تمام زیان‌های 5 ماه گذشته است.

میزان معاملات در هر دو بورس LME و CME تا پایان ماه مارس و در مقایسه با سال 2019 به ترتیب 11% و 17% افزایش یافتند. اما برعکس این بورس‌ها، فعالیت‌های بورس شانگهای در ماه‌های ژانویه و فوریه 23% سقوط داشته و با وجود اینکه در ماه مارس به دلیل برداشته شدن قرنطینه رشد پیدا کردند، حجم معاملات فصل اول سال 2020 در مقایسه با سرعت سال گذشته، 4% کندتر بوده است.  اما در سه ماهه دوم در بورس شانگهای وضعیت به همین منوال باقی نمانده و حجم معاملات در مسیر رشد قرار گرفته‌ است.

در زمانیکه تجارت فلزات چینی‌ها شکوفا شد، در لندن و نیویورک فعالیت‌ها افت پیدا کرد.

حجم معاملات مس LME در سه ماهه دوم سال 2020 در مقایسه با فصل اول سال 22% افت داشته درحالیکه که در CME این افت معادل 29% بوده است. شدت کاهش این معاملات در هر دو بورس نشان از افت فعالیت‌های صنعتی می‌دهد که به دلیل قرنطینه‌ای که از شرق به غرب کشیده شد، رخ داده است.

به طور کلی، در سه ماهه اول سال 2020 حجم معاملات فلزات در بورس‌ شرق(شانگهای) افت داشته و در سه ماهه دوم سال 2020 حجم معاملات فلزات در بورس‌های غرب افت پیدا کرده است.

هم اکنون که در ماه اول از فصل سوم سال 2020 قرار گرفتیم حجم معاملات در بورس‌های شرق و غرب با وجود شروع موج دوم کرونا به تدریج در حال رشد است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید