Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
نوسان دلار و اقتصاد جهان در انتظار تصمیم چین

نوسان دلار و اقتصاد جهان در انتظار تصمیم چین

نوسان دلار و اقتصاد جهان در انتظار تصمیم چین

دلار امریکا در روز سه شنبه اندکی افزایش یافت و در برابر گروهی از ارزها به بالاترین حد یک هفته اخیر نزدیک شد. دلار استرالیا پس از اینکه بانک مرکزی آن نرخ بهره را تغییر نداد، کاهش یافت. پس از اینکه بانک مرکزی استرالیا (RBA) در روز سه‌شنبه، همانطور که به طور گسترده انتظار می‌رفت، نرخ بهره را در بالاترین سطح ۱۲ ساله خود یعنی ۴.۳۵ درصد نگه داشت، و اشاره کرد که داده‌های اقتصادی دریافتی از نوامبر تا کنون به طور کلی مطابق با نرخ‌ها بوده است، آوسی آخرین بار با ۰.۶۳ درصد کاهش به ۰.۶۵۷۸ دلار رسید.
قیمت طلا در یک روز نوسان زیادی داشت. ابتدا افزایش یافت زیرا مردم فکر می‌کردند که ایالات متحده ممکن است نرخ‌های بهره را کاهش دهد، اما سپس بیش از ۲ درصد کاهش یافت زیرا معامله گران متوجه شدند که نسبت به اظهارات رئیس فدرال رزرو واکنش بیش از حد نشان داده‌اند. طلا از اوایل اکتبر تا کنون حدود ۱۱ درصد افزایش یافته است، عمدتاً به دلیل اینکه مردم پس از حمله حماس به اسرائیل و همچنین به دلیل احتمال تضعیف سیاست پولی امریکا از سوی امریکا آن را به عنوان یک سرمایه‌گذاری مطمئن خریداری کردند. خرید طلای زیاد توسط بانک‌های مرکزی نیز به بالا نگه داشتن قیمت طلا در امسال کمک کرده است، اگرچه برخی از صندوق‌های قابل معامله در بورس طلاهای خود را می‌فروشند.
سرمایه‌گذاران از Origin Energy ( شرکت انرژی استرالیایی ) می‌خواهند که به فروش دارایی‌های گازی خود یا افزایش سرمایه‌گذاری در انرژی‌های تجدیدپذیر فکر کند. سرمایه‌گذاران پیشنهاد می‌کنند که Origin Energy پس از یک تلاش ناموفق برای تصاحب شرکت، فروش دارایی‌های گازی خود یا تمرکز بیشتر روی انرژی‌های تجدیدپذیر را برای افزایش ارزش خود در نظر بگیرد. این شرکت قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ به استراتژی اصلی خود مبنی بر ساخت ۴ تا ۵ گیگاوات انرژی تجدیدپذیر پایبند بماند.
مقامات ارشد چین در دو ماه پایان سال دو نشست مهم خواهند داشت و سرمایه‌گذاران از نزدیک نظاره گر برنامه‌ریزی چین برای رشد اقتصادی سریعتر در سال ۲۰۲۴ خواهند بود. این می‌تواند تأثیر زیادی بر اقتصاد جهان داشته باشد. مردم فکر می‌کنند که رهبران چین در مورد تعیین یک هدف جدید برای رشد اقتصادی صحبت خواهند کرد. رسیدن به این هدف در سال آینده سخت‌تر خواهد بود، بنابراین برای تقویت اقتصاد به تلاش زیادی نیاز است، به ویژه به دلیل مشکلاتی مانند مشکلات بازار املاک، تقاضای کمتر از سوی دیگر کشورها و فرصت‌های شغلی کمتر.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید