Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
بهره‌برداری از کوره فلش‌ذوب مس‌سرچشمه

بهره‌برداری از کوره فلش‌ذوب مس‌سرچشمه

معاون ذوب مجتمع مس سرچشمه از بهره‌برداری از کوره فلش ذوب مس سرچشمه در آینده نزدیک خبر داد و گفت: خوشبختانه کوره فلش در حالت پیش گرم بوده و بزودی راه اندازی می شود.

مهندس علی نوروزی بهجت اظهار داشت: کارخانه ذوب خرداد سال 61 راه اندازی شد. به گفته همکاران قدیمی تر، هنگامی که با وقوع انقلاب اسلامی، آمریکائیها اینجا را ترک کردند مدعی بودند که ما هیچگاه نمی توانیم این تکنولوژی را راه اندازی کنیم اما متخصصین و کارشناسان ما با همفکری توانستند کارخانه ذوب را راه اندازی کنند.

وی افزود: راه اندازی کارخانه ذوب با آزادسازی خرمشهر همزمان شد یعنی سوم خرداد 61 اولین آند و اولین محصول کارخانه ذوب هم تولید شد و در جبهه جنگ و جبهه اقتصادی ایران پیروز شد.

وی بیان کرد: از سال 61 تاکنون حدود 11 میلیون و 328 هزار کنسانتره توسط کوره های ریورب ذوب شده که در اثر آن 410 هزار و 365 پاتیل ماد تولید و تبدیل به آند شده است.

معاون ذوب مجتمع مس سرچشمه از تولید 219 هزار و 635 پاتیل سرباره از زمان راه اندازی کارخانه ذوب تاکنون اشاره و اظهار کرد: بدلیل کاهش عیار در معادن مس دنیا تکنولوژی ذوب را تغییر می دهند . تکنولوژی ریورب مقرون به صرفه نیست لذا در چند سال گذشته تصمیم گرفته شد که تکنولوژی کوره های ذوب را از انعکاسی به فلش تغییر دهند.

نوروزی ادامه داد: خوشبختانه کوره فلش در حالت پیش گرم بوده و بزودی راه اندازی می شود که با توقف فعالیت در سرچشمه، این تکنولوژی در دنیا تقریباً وجود ندارد.
وی ابراز داشت: برای افزایش ظرفیت کوره های ریورب در سال 79 تغییر طراحي کوره ها ريورب انجام شد و كوره ها را دوگانه سوز کردند و ظرفیت ذوب دهی کوره ها افزایش یافت و بیشترین تولید آند را در بهمن 88 داشتیم که 17 هزار و 64 تن بود.

معاون ذوب مجتمع مس سرچشمه بیشترین تولید سالیانه را در عمر کاری کوره های ریور مربوط به سال 89 دانست و گفت: در این سال 181 هزار و 710 تن آند تولید شد.
نوروزی تصریح کرد: از ابتدای راه اندازی کوره های ریورب از سال 61 تاکنون هر کوره حدود 19 تعمیر اساسی بر روی آن انجام شده است که کوره یک 17 تعمیر نیمه اساسی و دو تعمیر اساسی و كوره شماره 2، 16تعمير نيمه اساسيو 3 تعمير اساسي داشته است.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید