Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
دو مسیر متفاوت برای فلز سرخ

دو مسیر متفاوت برای فلز سرخ

بررسی‌ها از معاملات مس در تالار نقره‌ای حکایت از آن دارد که طی ۶ ماه گذشته (اردیبهشت تا پایان مهر ماه) عرضه و تقاضا و قیمت برای فلز سرخ با روندهای متفاوتی روبه‌رو بوده است.

بررسی‌ها از معاملات مس در تالار نقره‌ای حکایت از آن دارد که طی ۶ ماه گذشته (اردیبهشت تا پایان مهر ماه) عرضه و تقاضا و قیمت برای فلز سرخ با روندهای متفاوتی روبه‌رو بوده است. با نگاهی به نمودارهای همراه این گزارش میزان تقاضای مفتول مس در این مدت با دو روند متفاوت روبه‌رو شده است. میزان تقاضا در این مدت تا مرداد ماه روندی صعودی به خود گرفته اما از آن به بعد بار دیگر تقاضا با افت روبه‌رو شده است.

میزان تقاضا در مرداد ماه ۶هزار و ۸۸۵ تن بوده که در مقایسه با اردیبهشت هزار تن افزایش یافته است. این در حالی است که عرضه در مدت ۶ ماه گذشته هیچ‌گاه نتوانسته پاسخگوی تقاضای موجود باشد. به گزارش «دنیای اقتصاد» این امر باعث شد قیمت مفتول مس در بورس کالا از میانگین ۲۲ هزار تومان در هر تن در اردیبهشت ماه به ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان در مهر ماه برسد که رشد قابل توجهی را نشان می‌دهد.

در مورد کاتد مس نیز قیمت این محصول در اردیبهشت ماه ۲۱ هزار و ۴۰۰ تومان به‌طور میانگین بوده و این رقم در مهر ماه به ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان رسید. نگاهی به نمودار عرضه و تقاضا برای مس کاتد نیز نشان می‌دهد طی ۴ ماه اردیبهشت تا مرداد میزان تقاضا از عرضه‌ها بیشتر بوده اما به تدریج با افت تقاضا شاهد بهبود و تعادل در بازار بودیم. البته باید یکی از مهم‌ترین‌ دلایل افزایش قیمت‌ها را برای مس در بورس کالا ناشی از رشد دو عامل دلار و قیمت جهانی مس دانست.این دو عامل از عوامل اصلی اثرگذار بر بازار مس در بورس کالا محسوب می‌شوند.

بررسی‌ها در مدت ۶ ماه گذشته نشان می‌دهد قیمت دلار در بازار تهران رقم ۳ هزار و ۷۴۸ تومان بوده و اکنون به ۴ هزار و ۱۲ تومان (قیمت ۳۰ مهر) رسیده است. به عبارتی ۲۶۷ تومان بهای دلار در این مدت رشد کرده است. همچنین قیمت مس در بازار لندن در این مدت از ۵ هزار و ۸۰۰ دلار به نزدیک ۷ هزار دلار رسیده که رشد ۱۲۰۰ دلاری را نشان می‌دهد. به این ترتیب باید گفت هر دو عامل باعث شده تا شاهد رشد قابل توجه بهای مس در بورس کالا و بازار آزاد باشیم. بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت مس که تیر ماه سال گذشته رقمی در حدود ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان در هر کیلو معامله می‌شد اکنون به حدود ۲۵ تا ۲۶ هزار تومان و حتی ارقام بالاتر رسیده که تمام این آمارها از رشد قابل توجه فلز سرخ در یک سال گذشته از ارز و بهای جهانی فلز سرخ حکایت دارد.

صفحه بعد

نظرات

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید