Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
10 کشور برتر دریافت کننده کمک خارجی آمریکا

10 کشور برتر دریافت کننده کمک خارجی آمریکا

10 کشور برتر دریافت کننده کمک خارجی آمریکا

هر سال، ایالات متحده میلیاردها کمک خارجی برای ارتقای ثبات جهانی، امنیت ملی و منافع اقتصادی خود ارسال می کند. برای اینکه ببینیم این پول کجا جریان دارد، 10 کشور برتر دریافت کننده کمک های خارجی ایالات متحده در سال مالی 2022 (FY2022) را تجسم کردیم. این اعداد نشان دهنده کل پرداخت ها هستند که مبالغ واقعی پرداخت شده به صورت نقد یا معادل های نقدی توسط آژانس های فدرال است.
داده ها و نکات برجسته
تمام اعدادی که برای ایجاد این گرافیک استفاده کردیم در جدول زیر آمده است. توجه داشته باشید که سال مالی ایالات متحده از اول اکتبر سال تقویمی قبل شروع می شود و در 30 سپتامبر به پایان می رسد.


اوکراین با پرداخت 11.2 میلیارد دلار در سال مالی 2022 بزرگترین دریافت کننده کمک خارجی بود. این افزایش قابل توجهی نسبت به 419 میلیون دلار ارسال شده در سال مالی 2021، به دلیل تهاجم روسیه که در فوریه 2022 آغاز شد، بود.
تاکنون برای سال مالی 2023 (گزارش ناقص)، کمک های خارجی ارسال شده به اوکراین به 16.7 میلیارد دلار رسیده است.دومین دریافت کننده بزرگ اسرائیل است ، اگرچه برخلاف اوکراین، 3.3 میلیارد دلار پرداخت شده در سال مالی 2022 با سال های گذشته مطابقت دارد (حدود 3.3 میلیارد دلار هر سال از سال مالی 2019).
اکثریت قریب به اتفاق (بیش از 99٪) کمک های خارجی به اسرائیل به "درگیری، صلح و امنیت" اختصاص دارد که پرداخت آن توسط وزارت دفاع ایالات متحده تسهیل می شود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید