Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
علت رشد ناگهانی بازار فولاد

علت رشد ناگهانی بازار فولاد

رشد صعودی بازار فولاد

    به گزارش متال آنلاین، زیادشدن انتظارات تورمی بین بازاریان موجب شد تا رونق به معاملات شمش فولاد بازگردد و همچنین، نرخ مقاطع طویل فولادی صعود کند؛ به‌‌‌نحوی که هر کیلوگرم میلگرد در بازار آزاد تهران در کانال ۱۶هزار تومانی به فروش می‌رود. رشد بهای مقاطع طویل فولادی با نوسان مثبت نرخ ارز و رشد بهای جهانی شمش و محصولات فولادی تطابق دارد، اما با توجه به استمرار رکود سنگین مصرفی در بازار داخل و شروع فصل سرما که بر رکود مصرفی دامن خواهد زد، تصمیمی هیجانی تلقی می‌شود. درواقع می‌توان گفت، در حال حاضر مقاطع طویل فولادی در کف قیمت تمام‌شده تولید هستند، اما با توجه به رکود سنگین مصرفی و دشوار شدن نگهداری مقاطع در فصول سرد سال، خرید در این کف نرخ نیز چندان توجیه‌‌‌پذیر نیست و بخشی از افزایش خریدها در بازار آزاد ظرف یک هفته اخیر هیجانی و فارغ از آینده‌‌‌نگری بوده است.
دردو هفته گذشته متقاضیان شمش فولاد ، بر حجم خریدهای خود از رینگ صنعتی بورس کالا اضافه کردند. افزایش هفتگی قیمت پایه شمش فولاد ظرف دو هفته اخیر، احتمال استمرار رشد نرخ پایه شمش فولاد به تبعیت از سیگنال‌‌‌های جهانی و نرخ ارز و احتمال بهبود بازارهای صادراتی با رشد نسبی بهای جهانی فولاد ازجمله مهم‌ترین دلایل بازگشت نسبی رونق به معاملات شمش فولاد در دو هفته اخیر بود. دیروز رینگ بورس کالا میزبان عرضه بالغ بر 135هزار تن شمش فولاد بود که متقاضیان استقبال خوبی از این عرضه‌‌‌ها داشتند و در نهایت118هزار تن شمش معادل87درصد از کل عرضه در این بازار به فروش رفت. انتظار بهبود بازار صادراتی یکی از مهم‌ترین دلایل افزایش تمایل نوردکاران به خرید شمش فولاد از بازار فیزیکی بورس کالا بود. در شرایط کنونی و با توجه به رشد نرخ ارز و بهبود قیمت جهانی، نوردکاران پیش‌بینی می‌کنند که حتی در صورت رکود در بازار داخل، امکان صادرات و کسب سود از این محل را دارند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید