Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
قیمت دلار ، کابوس جدید مردم

قیمت دلار ، کابوس جدید مردم

شب گذشته، برای دلالان دلار، شب کابوس بود. در شهرهای مختلفی چون تهران، مشهد، تبریز، شیراز، اهواز و ... مردم حتی تا نیمه های شب در مراکز خرید و فروش ارز تجمع کرده بودند تا بتوانند خریداری پیدا کنند.

از چند روز قبل، صرافی‌ها تمایل چندانی برای خرید دلار نداشتند و روز گذشته تقریبا خریدی نداشتند. اما صاحبان دلارهای خانگی به امید این که بتوانند به دیگر مردم یا دلالان بفروشند، دلار در کیف و جیب، ساعت ها در خیابان های مختلف سرگردان ماندند. دلار که در هفته‌های اخیر با قیمت‌های کاذب و بی پشتوانه مواجه شده بود، در چند روز اخیر روند کاهشی داشت تا این که دیشب سقوط خود را آغاز کرد.

عصر دیروز، دلار تا 14000 هزار تومان هم خرید و فروش شد اما هر چه شب تاریک تر شد، قیمت دلار هم رنگ باخت و اول شب به 13000 هزار تومان رسید.بعد از آن، صاحبان دلارهای خانگی، حتی به قیمت 11000 تومان نیز فروختند تا میادا بیش از این ضرر کنند. 
شب گذشته، حتی شایعه ای مبنی بر رسیدن دلار به قیمت 8000 تومان در مشهد منتشر شد ولی مشخص شد که در بازار شبانه مشهد نیز پایین ترین قیمتی که دلار خرید و فروش شده است، حدود 11000 تومان بوده است.امروز صبح نیز، روند شب گذشته همچنان ادامه پیدا کرد و در اولین معاملات در بازار غیر رسمی به زیر 11 هزار تومان رسید؛ هر چند برخی صرافی‌ها، اعلام می کنند که خرید ندارند ولی قیمت فروش را بین 11 تا 13 هزار تومان اعلام می کنند.

صف مردم برای فروش دلار در خیابان فردوسی

کارشناسان اقتصادی می گویند قیمت واقعی دلار در ایران حدود 8000 تومان است و مازاد بر آن، حباب محسوب می‌شود.
در ماه‌های گذشته، برخی کانال ها و سایت های خارج از کشور و حتی بعضاً در داخل ایران، قیمت‌های ساختگی را برای دلار اعلام می کردند و البته هنوز هم چنین می کنند. این شگرد برای بالا بردن تصنعی قیمت ارز و ایجاد جو روانی، تا مدت ها جواب داد ولی رفته رفته بازار و مردم متوجه این شایعه سازی سودجویانه شدند. ضمن آن که قوه قضائیه نیز اعلام کرد با شبکه هایی که برای ارز، قیمت‌های تصنعی ایجاد و شایعه درست می کند برخورد خواهد شد.

صف مردم برای فروش دلار

از سوی دیگر، مذاکرات وزارت خارجه ایران و اتحادیه اروپا برای گشودن مسیری برای مبادلات مالی ایران و اروپا جواب داد و با توجه به نزدیک شدن مراحل اجرایی این توافق، خاطر بازار آسوده شد که روند ورود ارز به ایران ادامه خواهد یافت. همچنین خبرهای منتشره از فضای مثبت مجلس نسبت به تصویب لایحه مرتبط با FATF نیز علامت خوبی به بازار داد. اگر مجلس با این لایحه موافقت کند، ایران از لیست سیاه مبادلات بانکی جهان حذف خواهد شد که اتفاق بزرگ و رو به جلو محسوب می‌شود.

همچنین در ماه‌های گذشته، دولت به تعهدات خود مبنی بر تخصیص ارز ارزان به واردات کالا عمل کرد و بدین ترتیب، قریب به اتفاق تقاضاهای مرتبط با ارز برای واردات، از بازار آزاد حذف شد. پایان فصل سفرهای تابستانی، افزایش قیمت جهانی نفت، بهبود شاخص های بورس و ... عوامل دیگری هستند که در کاهش و منطقی تر شدن قیمت ارز در بازار نقش داشتند.

صف مردم در خیابان فردوسی برای فروش دلار

نکته قابل توجه آن که از همان دیشب برخی کانال ها که در ماه‌های اخیر مدام قیمت‌های جدید و بالا اعلام می کردند، نه تنها کاهش قیمت را پوشش ندادند بلکه از ساعاتی پیش در صدد برآمده اند تا مجددا جو روانی ایجاد کنند که البته تا این لحظه، موفق نبوده اند و بازار توجهی به شایعات و قیمت سازی های آن ها ندارد.

نرخ روى تابلوى صرافى‌ها نمايان شد. دلالان تهرانی هم دلار را ٨ هزار تومان می‌خرند. در همین حال اقتصادآنلاین اعلام کرد: اكنون نرخ دلار در تابلوى صرافى‌های تهران نمايان شده است.هر دلار آمريكا در تابلوى صرافى‌ها با نرخ ١٣.٦٥٠تومان براى فروش و ١٣.٥٠٠تومان براى خريد روشن شد.با اعلام نرخ در صرافى‌ها، ارزش دلار در بين دلالان نيز كاهش پيدا كرد.اكنون دلالان نرخ هر دلار آمريكا را براى فروش ١٠هزار تومان و براى خريد ٨هزار تومان اعلام كرده‌اند سيل عظيمى از جمعيت روانه بازار فردوسى شده‌اند تا دلارهای خود را بفروشند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید