Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
سقوط قیمت دلار و سکه

سقوط قیمت دلار و سکه

بعد از اوج‌گیری قیمت دلار، از دیروز شروع کاهش قیمت‌ها زده شده و همین امر خریدارهای دلار در قیمت‌های بالا را فروشنده کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قیمت دلار که طی روزهای اخیر اوج گرفته بود از صبح امروز و همزمان با رونمایی از اخبار جدید ارزی بانک مرکزی، سیر نزولی را پیش گرفت و ارزان شد.
طبق اعلام دولت، در جلسه سران قوا به رئیس کل بانک مرکزی اختیار لازم برای ورود در بازار ارز داده شده است؛ طبق خبری که از دولت بیرون آمد، بانک مرکزی از طریق بانک‌ها و صرافی‌های مجاز در بازار ارز مداخله خواهد کرد و اقدامات لازم را برای کنترل نرخ ارز انجام خواهد داد و قیمت مبادله در بازار ارز را نیز به‌نحو مقتضی اطلاع‌رسانی خواهد کرد.
از سوی دیگر بانک مرکزی طی روزهای اخیر و همزمان با اوج‌گیری قیمت انواع ارز در بازار آزاد اعلام کرده بود که از این هفته ارز خدماتی را از طریق نظام بانکی در اختیار مردم قرار می‌دهد.
برهمین‌اساس هم بانک مرکزی 11 بانک را مسئول توزیع ارز خدماتی بین مردم کرد؛ از همین رو بانک‌های ملی، ملت، تجارت، سپه، صادرات، کشاورزی، توسعه صادرات، اقتصاد نوین، پارسیان، سامان و پاسارگاد مسئول توزیع ارز خدماتی هستند.
هرچند هنوز قیمت ارز مداخله‌ای در سیاست جدید ارزی مشخص نیست ولی به‌نظر می‌رسید قیمت نزدیک به قیمت بازار آزاد باشد. اما اعلام خبر افزایش حجم عرضه موجب شده تا سیاست ارزی بانک مرکزی پیش از ابلاغ اثر خود را در بازار بگذارد.
کاهش قیمت در بازار ارز همراه شده با افزایش مراجعه مردمی که در روزهای قبل دلار را با قیمت بالا خریده بودند و حالا آمده‌اند برای فروش همان ارزها!
در هیاهوی گرانی دلار بارها به مردم اعلام شد که از تلاش غلط خود برای خرید دلار بالای 17 هزار تومان خودداری کنند ولی افزایش تقاضا موجب شد تا دلار در روزهای قبل از 19 هزار تومان هم بگذرد.
بازاری‌ها در آن روزها می‌گفتند جمع زیادی از مردم برای خرید دلار 18‌ــ‌17 هزار تومانی از صبح زود مقابل صرافی‌ها در صف می‌ایستند و به همین دلیل قیمت‌ها در این روزها حتی قبل از آغاز فعالیت رسمی بازار، بیرون می‌آمد.
تجربه سال‌های قبل و روزهای متلاطم ارزی نشان می‌دهد که هر زمان قیمت‌ها در بازار نجومی شد، تقاضا برای خرید نیز بسیار اوج می‌گیرد؛ این اتفاق تلخ این بار هم تکرار شد و به‌دنبال آن جو روانی دلار 19هزار تومانی در کسب و کارهای دیگر که اتفاقاً با زندگی مردم ارتباط مستقیم دارد، اثر مستقیم گذاشت.
با آغاز سیر نزولی قیمت در بازار ارز از صبح امروز، معادله برگشت، و بار دیگر فروشنده‌ها در بازار زیاد شده و در مقابل کسی به خرید طلا و ارز تمایل نشان نداد.
مشاهدات از بازار نشان می‌دهد که صرافی‌ها و دلال‌های خیابان فردوسی خرید ارز را متوقف کرده و فعلاً فقط فروش در بازار شنیده می‌شود. بازاری‌ها می‌گویند کمتر کسی مایل به خرید در این قیمت‌هاست.
بازاری‌ها می‌گویند بعد از آنکه بانک مرکزی اختیار لازم برای ورود در بازار ارز را گرفت، سیگنال کاهش قیمت در بازار مشاهده و آثار آن از امروز نمایان شد.
ورود دلارهای خانگی به بازار موجب شد تا دلار از کانال 17 هزار تومان به 16 هزار تومان برگردد و سکه نیز از کانال 5 میلیون تومان بار دیگر وارد کانال 4 میلیون تومان شود.
هم‌اکنون دلار در بازار ارز 16 هزار و 200 تومان و سکه در بازار سبزه‌میدان 4 میلیون و 800 هزار تومان قیمت‌گذاری شده و به فروش می‌رسد.
با شدت گرفتن ریزش قیمت در بازار طلا و ارز از صبح امروز، فروشنده‌ها در بازار بسیار بیشتر از خریدارها شده‌اند و این درحالی است که دلال‌ها دلارهای خانگی را خریداری نمی‌کنند؛ قیمت‌های پیشنهادی دلال‌ها بسیار پایین‌تر از قیمت فروششان است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید