Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
عامل رشد کم‌سابقه قیمت آلومینیوم

عامل رشد کم‌سابقه قیمت آلومینیوم

پس از چندین هفته متوالی افت قیمت آلومینیوم، هفته گذشته قیمت آلومینیوم با رشد خوبی همراه شد و به مرز ۲.۱۵ هزار دلار بر تن نزدیک شد. این در حالی بود که طی این دوره، تنها یک هزار تن از موجودی انبارها کاسته شد.

نمودار ۱،تغییرات قیمت معاملات نقدی هر تن آلومینیوم را به‌همراه نوسانات موجودی انبارها در بورس فلزات لندن طی یک ماه گذشته نشان می‌دهد. همان‌طور که در این نمودار مشاهده می‌شود، قیمت معاملات آلومینیوم که از ۱۴ دسامبر روند صعودی را پیش گرفته بود، تا آخرین روز هفته گذشته، ۲۲ دسامبر، نیز ادامه یافت.

در روز دوشنبه، ۱۸ دسامبر، افت ۰.۴۴ درصدی شاخص ارزش دلار، سبب افزایش ۰.۶ درصدی قیمت هر تن آلومینیوم نسبت به روز پیش شد. میانگین قیمتی آلومینیوم در این روز بالای سطح ۲ هزار و ۴۷ دلار به‌ازای هر تن قرار گرفت. این در حالی بود که در این روز، مقدار بسیار جزئی ۵۰ تن از موجودی انبارها کاسته شد. روندی مشابه نیز در روز سه‌شنبه، ۱۹ دسامبر، رخ داد به طوری که در این روز، ۰.۵۲ درصد از ارزش دلار کاسته شد و حدود ۰.۷ درصد به قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن نسبت به روز گذشته افزوده شد. همچنین از موجودی انبارها در این روز، تنها ۲۵ تن کاسته شد.

در روز چهارشنبه،، ۲۰ دسامبر، قیمت هر تن آلومینیوم با رشد ۱.۵ درصدی نسبت به روز پیش، بزرگترین جهش روزانه قیمتی این فلز را از ابتدای ماه نوامبر رقم زد. گرچه در این روز بالغ بر ۲.۱ هزار تن به موجودی انبارها افزوده شد، ولی بسیاری از تحلیل‌گران، علت افزایش قیمت آلومینیوم را در این روز، واکنش اهالی بازار به آمار تولیدات چین دانسته‌اند.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید