Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
توسعه صنعت فولاد و مس در برنامه اقتصاد مقاومتی

توسعه صنعت فولاد و مس در برنامه اقتصاد مقاومتی

ایجاد توازن زنجیره مواد اولیه موردنیاز و توسعه صنعت فولاد و مس کشور برای تولید پایدار، جزو برنامه‌های هفت گانه ابلاغی اقتصاد مقاومتی در نظر گرفته شد.

به گزارش معدن24، اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور با ابلاغ تصویب نامه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی ناظر بر طرح‌های اولویت‌دار برنامه‌های ملی اقتصاد مقاومتی، وظایف و تکالیف وزارت صنعت، معدن و تجارت برای اجرای این پروژه‌ها را مشخص کرد. در این ابلاغیه که برای وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال شده، طرح‌های اولویت دار برنامه‌های ملی اقتصاد مقاومتی مرتبط با این وزارتخانه احصا و دستگاه اجرایی مذکور، موظف به اجرای پروژه‌های مورد نظر به عنوان اولویت‌های اجرایی در سال 95 شده است.
طرح‌های اولویت دار وزارت صنعت، معدن و تجارت با هدف ارتقای توان تولید ملی (درون زایی اقتصاد) و پیش برد برون گرایی اقتصاد (توسعه صادرات غیر نفتی) شامل رونق تولید و تعیین تکلیف 7500 واحد تولیدی مشکل دار با هدف فعال کردن آنها، ایجاد توازن زنجیره مواد اولیه موردنیاز و توسعه صنعت فولاد و مس کشور برای تولید پایدار، ارتقای رقابت پذیری واحدهای تولیدی کوچک و متوسط با هدف افزایش صادرات، مدیریت هدفمند واردات در راستای حفظ تراز مثبت تجاری، افزایش صادرات کالا و خدمات غیر نفتی تا 10 میلیارد دلار در سال 95 نسبت به سال 94، تکمیل طرح‌های صنعتی با پیشرفت فیزیکی بالای 60 درصد، تکمیل و راه اندازی 33 طرح مهم و ملی است.
در ابلاغیه مذکور، بر نکات و ضرورت‌های اجرای پروژه‌های مذکور از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در 5 بند تاکید شده و در آنها پروژه‌های مصوب برای اجرا در سال 95، باید توسط دستگاه مجری با اولویت و در چارچوب نظام یکپارچه پیشبرد و پایش اقتصاد مقاومتی اجرا و تکمیل شوند. طبق یکی از بندها، تامین منابع مالی لازم برای اجرای هر یک از پروژه‌های مصوب بر عهده دستگاه مجری است و مجری باید در چارچوب اعتبارات، وظایف و اختیارات دستگاه مجری، اقدامات لازم را برای تامین مالی پروژه به نحوی به عمل آورد که پروژه طبق زمانبندی مصوب اجرا شود.
همچنین، تاکید شده همه دستگاه‌های اجرایی بالاخص نظام بانکی کشور موظف به انجام همکاری‌های لازم با دستگاه مجری برای اجرای پروژه‌های اولویت دار مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی برای اجرا در سال 95 هستند.
برای نظارت بر اجرا و حصول اطمینان از پیشرفت طرح‌های مصوب نیز بازدید‌های میدانی به‌صورت اتفاقی حسب مورد توسط دبیرخانه انجام خواهد شد و پس از ارزیابی عملکرد، تشویق یا تنبیه مجری در دستور کار ستاد قرار می‌گیرد.

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید