Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ثابت ماندن سقف معاف از مالیات

ثابت ماندن سقف معاف از مالیات

ثابت ماندن سقف معاف از مالیات

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سازمان امور مالیاتی از سال ۹۹ اقدامات گسترده‌ای را برای مبارزه با فرار مالیاتی انجام داد که یکی از آنها دریافت تراکنش‌های بانکی صاحبان مشاغل از بانک مرکزی بود؛ در این راستا احراز چهار هزار میلیارد تومانی مالیات از سال ۹۹ به ۳۱ هزار میلیارد در سال ۱۴۰۱ رسید. مالیات به عنوان یک وسیله اصلی درآمد دولت از شهروندان و شرکت‌ها محسوب می‌شود. این وجوه معمولاً بر اساس درآمد و سایر عوامل مالی مانند سود، مالکیت، و معاملات محاسبه می‌شوند. مالیات‌ها برای تأمین هزینه‌های دولتی، اجتماعی، و اقتصادی به کار می‌روند و نقش مهمی در تعادل بودجه و تعیین سطح خدمات عمومی ایفا می‌کنند. سیاست‌گذاری مالیاتی می‌تواند به تنظیم توزیع درآمد، تحقق اهداف اقتصادی، و تنظیم رفتارهای مالی و اقتصادی کمک کند.
مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: ارائه اطلاعات بانک مرکزی از حساب‌های بانکی اشخاص، رشد اخذ مالیات سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ را سه برابر کرد.«شاهین مستوفی» افزود: سازمان امور مالیاتی از سال ۹۹ اقدامات گسترده‌ای را برای مبارزه با فرار مالیاتی انجام داد که یکی از آنها دریافت تراکنش‌های بانکی صاحبان مشاغل از بانک مرکزی بود؛ در این راستا احراز چهار هزار میلیارد تومانی مالیات از سال ۹۹ به ۳۱ هزار میلیارد در سال ۱۴۰۱ رسید.وی ادامه‌داد: رشد احراز مالیات از سال ۹۹ تا سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۲.۵ برابر و از سال ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱ حدود سه برابر بود.
مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور یادآور شد: این سازمان مکلف است ۷۵۰ هزار میلیارد تومان از درآمد های دولتی را از محل اخذ مالیات‌های وصولی تامین کند و تاکنون ۸۰ هزار میلیارد تومان از طریق مالیات‌های معوقه سال‌های گذشته تامین شده است.وی اضافه‌کرد: برخی از مالیات‌های معوقه مربوط به سال‌های گذشته بود که سیر طولانی پرونده‌ها در مراحل دادرسی قرار داشت که امسال با اقدامات سازمان، این مراحل تسریع شد.
مستوفی، عیدی و پاداش آخر سال کارکنان دولتی را تا سقف تعیینی مصوب معاف از مالیات برشمرد.وی در توضیح مالیات کارت به کارت بین دو حساب شخصی افراد، توضیح داد: اگر شخصی بین ۲ حساب خود عملیات کارت به کارت انجام دهد، از آنجایی که منجر به کسب درآمد نمی‌شود مالیاتی به آن تعلق نمی‌گیرد.
مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور، سقف معاف از مالیات را در بودجه ۱۴۰۳ بدون تغییر نسبت به سال گذشته، رقم ۱۲۰ میلیون تومان در سال اعلام کرد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید