Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تامین یک چهارم تقاضای مس امریکا برای بیش از 40 سال

تامین یک چهارم تقاضای مس امریکا برای بیش از 40 سال

به گزارش متال آنلاین، ساخت معدن مس رزولوشن در ایالت آریزونا در ایالات متحده، یک چهارم تقاضای مس امریکایی‌ها را برای بیش از 40 سال تامین خواهد کرد.

به نظر شما کدام مورد حائز اهمیت بیشتری است؟

حفظ میراث فرهنگی یا نادیده گرفتن آنها برای دستیابی به منابع مس؟

در بخش اخبار، مقالات و تحلیل، بارها به بررسی و معرفی اهمیت مس در صنایع مختلف پرداخته‌ایم. مس تا حدی فلز با اهمیتی است که از آن با نام "مس دکتر" یاد می‌شود، چرا که با توسل به آن می‌توان وضعیت اقتصادی جهانی را سنجید.

در حال حاضر یک جنگ کوچک داخلی در ایالت آریزونا در ایالات متحده بر پا شده است. قبایل بومی به دنبال حفظ میراث فرهنگی و مذهبی خود هستند، درحالیکه که شرکت‌های معدنی و همچنین دولت (سابق) به دنبال تامین منابع مس خود است.

خاطر نشان می‌کنیم، برای مشاهده بخش اول این خبر می‌توانید بر روی عنوان "تصویب معامله سرزمین‌های با ارزش فرهنگی در امریکا برای استخراج مس" کلیک کنید.

به گزارش متال آنلاین، درخواست قبیله سان کارلوس اپاچی آریزونا برای جلوگیری از تصمیم ترامپ در خصوص انتقال برخی زمین‌ها به کمپانی ریوتینتو و بی‌اچ‌پی برای ساخت معدن مس، توسط یک قاضی امریکایی رد شده است.

قبایل بومی امریکا معتقد هستند این اقدام ترامپ، مکان‌های با ارزش فرهنگی و مذهبی زمین‌های مد نظر را نابود می‌کند.

سازمان جنگل‌داری ایالات متحده امریکا، بیانیه مربوط به تاثیرات زیست محیطی این پروژه را، که یک همکاری مشترک بین کمپانی ریو تینتو (55 درصد) و بی‌اچ‌پی (45 درصد) می‌باشد، در روز جمعه منتشر كرده است و شمارش معکوس 60 روزه برای دولت امریکا برای انتقال زمین به ریو تینتو آغاز شده است.

قاضی مربوط به این پرونده گفته است، انتشار آخرین بررسی زیست محیطی، لزوما به معنای انتقال زمین نیست، اگرچه كنگره امریكا در سال 2014 این امر را مجاز كرده است. خاطر نشان می‌کنیم، قاضی طی دو هفته آینده مجموعه‌ای از جلسات دادرسی را در این باره تنظیم کرده است.

وکلای اعضای قبایل می‌گویند که در انتظار جلسات دادرسی هستند و امیدوارند که قاضی بررسی زیست محیطی و یا قانون سال 2014 را باطل و محکوم کند. در دفاع از این زمین‌ها گفته شده، دولت مالک این زمین‌ها نیست، بنابراین نمی‌تواند که آنها را واگذار کند. ریو تینتو نیز در بیانیه‌ای گفت است که، به تعامل با قبایل بومی امریکا و جلب رضایت آنها قبل از هرگونه تصمیم‌گیری درباره توسعه پروژه ادامه خواهد داد.

مدیر پروژه رزولوشن، پیش از این اظهار کرده بود:

"ما تمام قوانین مربوط به میراث فرهنگی بومی امریکا را رعایت خواهیم کرد و در این راستا تلاش‌های بیشتری نیز انجام می‌دهیم."

تخمین زده می‌شود که در این معدن بیش از 40 میلیارد پوند مس در بیش 40 سال تولید شود و بتواند یک چهارم تقاضای مس امریکا را تامین کند.

رزولوشن، یکی از بزرگترین ذخایر توسعه نیافته مس در جهان است و دارای درجه متوسط تقریبا 1.5 درصد مس است. گفته می‌شود، تولید سنگ معدنی مس از این عملیات می‌تواند تقریبا به 120،000 تن در روز برسد.

داگ دوسی، فرماندار آریزونا، یک جمهوری خواه، با تمجید از این تصمیم، گفته است:

"دولت ضمن محافظت از محیط زیست و میراث فرهنگی ما، می‌تواند بخش معدنی نیرومندی داشته باشد."

وندسلر نوسی، رئیس سابق قبیله سان کارلوس اپاچی در آریزونا که اردوگاهی اعتراضی در محل ساخت معدن تشکیل داده، گفته است:

"من تا آخرین نفس از این سرزمین دفاع خواهم کرد."

وی همچنین اذعان داشته، فکر کردن به آن هم اشتباه است، شرکت‌ها می‌توانند برای جلب رضایت قبیله هر چیزی را پیشنهاد دهند.

  • منبع: metalonline.ir
  • تاریخ: شنبه 27 دی 1399 - 16:55
  • نویسنده: پ . ز
  • صفحه: اخبار فلزات
  • بازدید: 548
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید