Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
وقفه عرضه و صعود قیمت مس

وقفه عرضه و صعود قیمت مس

کمیسیون مس دولتی شیلی، کوچیلکو، روز چهارشنبه با اشاره به وقفه‎های احتمالی عرضه جهانی در سال پیشِ رو متوسط قیمت برآورد شده قبلی 2.96 دلار برای هر پوند مس در سال 2018 را به 3.06 دلار افزایش داد.

قائم مقام کوچیلکو، سرخیو هرناندز، از "درک آسیب پذیری" ای یاد کرد که او آن را به شمار وسیعی از مذاکرات کارگری پیش‌بینی شده در شیلی، بزرگترین تولیدکننده مس جهان، و در کشور همسایه‌اش ، پرو، نسبت داد.

او گفت، این مسئله همراه با مقررات زیست محیطی جدید چین برای کارخانه‎های ذوب در جهت مقابله با آلودگی و محدودیت‌ها برای واردات قراضه توسط این کشور، احتمالاً باعث رشد سریعتر قیمت این فلز نسبت به پیش‎بینی‎های قبلی بشود. هرناندز گفت،" انتظار می‌رود بین 20 تا 25 مذاکره جمعی(به صورت محلی) وجود داشته باشد. اگر بعضی از این مذاکرات به نتیجه مطلوب نرسد و به مشکلات کارگری دامن بزند تأثیری مثبت بر قیمت‎های مس خواهد گذاشت." با توجه به وقفه‎های احتمالی در عرضه، کوچیلکو پیش‎بینی کرد که بر خلاف کسری عرضه 67 هزار تنی 2017 ،کسری‎ای معادل 175 هزار تن در سال 2018 رخ بدهد. کوچیلکو انتظار دارد شیلی 5.74 میلیون تن مس در سال جاری تولید کند که 4.9 درصد بیشتر از تولید سال 2017 خواهد بود. این کمیسیون در بیانیه‎ای گفت تولید شیلی در سال 2019 با اندکی رشد به 5.91 میلیون تن خواهد رسید. بزرگترین تولید کننده مس شیلی شرکت دولتی کودلکوست، که بزرگترین شرکت تولیدکننده این فلز در جهان نیز به شمار می‎رود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید