Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
مبارزه اروپاییها با محدود کردن قیمت گاز

مبارزه اروپاییها با محدود کردن قیمت گاز

اروپا می تواند با محدود کردن قیمت گاز با پوتین مبارزه کند

پس از ماه‌ها بررسی و انحراف، زمان آن فرا رسیده است که اروپا برای قیمت گاز طبیعی سقفی تعیین کند. روسیه انرژی را در حال حاضر به سلاحی علیه اروپا تبدیل کرده است و هدف روشن آن بی ثبات کردن جوامع است. 15 کشور عضو به وضوح حمایت خود را از محدود کردن قیمت ها ابراز کرده اند. روسیه در این بین از قراردادها خودداری می کند و عمداً عرضه را محدود می کند.
با افزایش قیمت ها به سطوح بی سابقه، بازار از کار افتاده است. نقدینگی از بین رفته و نوسانات افزایش یافته است و فرصت های بزرگی را برای تامین کنندگان و سفته بازان ایجاد کرده است تا از تغییرات شدید قیمت سود ببرند. شرکت های بزرگ انرژی تحت فشار قرار می گیرند و از دولت کمک می خواهند. هیچ خانوار، شرکت یا دولتی نمی تواند بازاری را که در آن قیمت ها به طور تصادفی بالا یا پایین می رود، برنامه ریزی یا مدیریت کند.
در سه ماهه اول سال 2022، طبق برآوردهای رسمی، اتحادیه اروپا 62 میلیارد یورو اضافی برای واردات گاز نسبت به سال قبل پرداخت کرده است. آمار نهایی برای سال 2022 به صدها میلیارد، تریلیون ها خواهد رسید، اثرات اصلی آن در بازار برق و اقتصاد به طور کلی مشهود است.در همین حال، مازاد حساب جاری روسیه تا اوت 2022 سه برابر شده و به بیش از 180 میلیارد دلار رسیده است.
در این وضعیت اروپا دو تا سه برابر بیشتر از کشورهای آسیایی برای گاز بها می پردازد. افزایش قیمت مشخص اجتناب ناپذیر بود، اما موفقیت اروپا در دستیابی به گاز تا حدی به دلیل کندی اقتصادی در چین است. در یک سال معمولی، واردات گاز طبیعی مایع چین 25 درصد افزایش می یابد. امسال تاکنون 20 درصد کاهش داشته است. این تغییر، بیش از قیمت های بالا، به اروپا اجازه داده است تا گاز مورد نیاز خود را وارد کند.
اروپا درحال حاضر با عدم تعادلی مواجه است که قیمت ها به تنهایی نمی توانند آن را اصلاح کنند. واردات LNG به اروپا از اوایل سال 2022 با وجود افزایش مداوم قیمت ها ثابت بوده است. اروپا در کل نمی‌تواند در کوتاه‌مدت به طور کامل حجم‌هایی را که از روسیه از دست داده است، جایگزین کند. وقتی عرضه نمی تواند پاسخگوی قیمت ها باشد اجازه دادن به افزایش قیمت ها برای همیشه یک عمل اجتناب ناپذیر است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید