Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
قیمت مس از منازعات معادن مس شیلی ماهی می‌گیرد

قیمت مس از منازعات معادن مس شیلی ماهی می‌گیرد

به گزارش متال آنلاین، اعتصاب کارگران معادن مس اسپنس و اسکوندیدای کشور شیلی همچنان ادامه دارد و قیمت مس نیز در این میان می‌تازد.

به گزارش متال آنلاین، اعتصاب کارگران معادن مس اسپنس و اسکوندیدای شرکت بی اچ پی در شیلی، در روز دوشنبه، وارد پنجمین روز شد. ضمن اینکه، اتحادیه کارگران در انتظار تصمیم اداره کار هستند تا ببینند که آیا اقدام شرکت بی‌ اچ پی در خصوص جایگزین کردن کارگران، قانونی بوده است یا خیر.

خاطر نشان می‌کنیم، شرکت بی اچ پی، بعد از اینکه در روز پنجشنبه نتوانست با اتحادیه کارگران خود به توافق برسد، کارگران جایگزین را به جای آنها به کار گرفت. به دنبال این اقدام، شکایات لازم توسط اتحادیه‌های کارگران انجام شد و همانطور که در ابتدا به آن اشاره کردیم، آنها در انتظار نتیجه شکایت و درخواست خود هستند.

لازم به ذکر است، قیمت جهانی مس نیز پیرو این اتفاقات صعودی می‌باشد و در آخرین گزارش‌های امروز، با 0.5 درصد رشد شاخص به 10,306 دلار به ازای هر تن رسیده است.

اتحادیه 200 نفری، که مرکز یکپارچه‌سازی عملیات‌های بی اچ پی در سانتیاگو را اداره می‌کنند، در پنجشنبه گذشته از کار خود خارج شدند. شرکت بی اچ پی نیز متعاقبا کارگران جایگزین را برای ادامه کار فراخواند، اقدامی که به گفته اتحادیه، حق اعتصاب آنها را نقض می‌کند.

جسیکا اورلانا، رئیس اتحادیه، گفته است:

"ما در انتظار ارزیابی و بررسی‌های اداره کار در خصوص مسئله جایگزینی‌ها هستیم."

وی همچنین به رویترز گفته است، هیچ حرکت و اقدامی برای بازگشت به مذاکرات با بی اچ پی، صورت نگرفته است.

کارگران اتحادیه از نظر شرکت بی اچ پی، کارگران پیمان‌کاری محسوب می‌شوند. بر این اساس، سوالاتی ایجاد شده مبنی بر اینکه آیا این امکان وجود دارد که در زمان اعتصاب، شرکت بتواند کارگران جایگزین را به جای آنها استخدام کند، چراکه قانون کار شیلی در برخی از موارد چنین جایگزینی‌هایی را ممنوع کرده است.

لازم به ذکر است، در اصلاحاتی که اخیرا در شیلی صورت گرفته، به شرکت‌ها این امکان داده شده تا در هنگام اعتصاب از پرسنل جایگزین، به طور موقت، استفاده کنند. اما همانطور که به آن اشاره کردیم، باید ببینیم که با توجه به شرایط موجود و قانون کار شیلی، این جایگزینی امکان‌پذیر بوده است یا خیر.

بی اچ پی، در بیانیه‌ای کوتاه به رویترز گفته است:

"هر دو معدن اسپنس و اسکوندیدا، با احترام کامل به چارچوب‌های قانونی حاکم بر مذاکرات جمعی، برای حفظ و ادامه عملیات‌های خود، برنامه‌های اضطراری در نظر گرفته‌اند."

از زمان آغاز اعتصاب تاکنون، شرکت بی اچ پی، گزارشی از وضعیت تولید در این دو معدن مس منتشر نکرده است.

همچنین، کارگران عملیات‌های از راه دور، از زمانی که کار خود را رها کردند، اعتراضات کوچکی در سانتیاگو برگزار کرده‌اند.

  • منبع: متال نیوز
  • تاریخ: سه شنبه 11 خرداد 1400 - 14:39
  • نویسنده: پ . ز
  • صفحه: اخبار فلزات
  • بازدید: 1955
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید