Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ساخت‌وساز در چین، طوفان در بازار مس

ساخت‌وساز در چین، طوفان در بازار مس

رشد اقتصادی چین، یکی از دلایل عمده تغییرات در بازار جهانی مس است. با این‌حال مؤسسه تحقیقاتی CRU می‌گوید به‌رغم کاهش رشد اقتصادی این کشور، در چین محرک‌های دیگری نیز برای اثرگذاری بر قیمت مس وجود دارد؛ محرک‌هایی نظیر ساخت‌وساز.

پیش‌بینی‌های مؤسسه تحقیقاتی CRU حاکی از آن است که با وجود نرخ رشد کاهشی، ساخت‌وساز شهری در چین همچنان نیروی محرک مهمی در افزایش تقاضای مس جهان خواهد بود. فلز مس، نه تنها در سازه‌های فیزیکی شهر، بلکه در سیستم حمل‌ونقل و شبکۀ برق‌رسانی شهرها نیز استفاده می‌شود.

تیم اقتصاد مؤسسه تحقیقاتی CRU چنین برآورد می‌کند که سهم قابل توجهی از تقاضای صنعتی مس برای ساخت کالاهای سرمایه‌ای مورد استفاده در ساخت‌وساز مصرف می‌شود. بنابراین، خانه‌های جدید چینی به لوازم خانگی و خودرو نیازمند خواهند بود.

CRU می‌گوید در چین تغییر مثبت تعداد منازل در راه است چون بنابر تقاضاهای جدید زندگی شهری، ساختمان‌های جدیدی مورد نیاز خواهد بود. اگرچه از این تعداد، باید فضای ساختمان‌های روستایی را کسر کرد، چرا که بخشی از تقاضای جدید با مهاجرت مردم از مراکز روستایی به شهرها تأمین می‌شود. از سوی دیگر ساختمان‌های فعلی شهری نیز جایگزین خواهند شد. تیم اقتصادی و دفتر پکن مؤسسه تحقیقاتی CRU، به‌طور جداگانه هر یک از این موارد را بررسی و برآورد کرده‌اند.

تحقیقات این مؤسسه نشان می‌دهد یک ساختمان مسکونی شهری در چین که طی سال‌های 1985 تا 2000 ساخته شده، با احتمال بسیار بالا پس از 30سال جایگزین می‌شود. این امر بدین معنا نیست که تمام ساختمان‌های ساخته‌شده در یک‌سال مشخص، پس از 30سال تخریب می‌شود بلکه برخی پیش از 30سال و برخی دیگر پس از آن زمان به منظور جایگزینی تخریب می‌شوند. همچنین، طی 15سال مورد بررسی این مؤسسه، حداقل دو میلیون نفر به ساکنان شهرهای شانگهای، پکن، گوانگ‌ژو، چونگ کینگ، شنزن و ووهان افزوده شده است و درمجموع میزان افزایش ساکنین شهرهای چین، بیش از 100 میلیون نفر بود (1.7 درصد جمعیت جهان). ورود این داده‌ها به مدل‌های CRU جایگزنی حدود چهارپنجم فضای جدید ساخته‌شده در بازه 15ساله مورد بررسی را طی سال‌های 2015 تا 2030، تأیید می‌کند.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید