Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
حرکت در مسیر برنامه‌ریزی اصولی در صنعت فولاد

حرکت در مسیر برنامه‌ریزی اصولی در صنعت فولاد

ایران به‌عنوان چهاردهمین فولادساز جهان در ۱۳۹۴ میزان تولید فولاد خام خود را به ۱۶میلیون و ۷۰۰هزار تن رساند و سال گذشته نیز بیش از ۱۸میلیون تن تولید داشت و برای امسال دستیابی به تولید ۲۲میلیون تنی فولاد را هدف‌گذاری کرده است.

براساس اطلاعات ارائه‌شده از دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت رشد تولید محصولات فولادی کشور در۳ ماه نخست امسال با رشد ۱۳درصد روبه‌رو شده که نشان از هدف‌گذاری اصولی در این زمینه است.

۲۲میلیون تن فولاد خام تا پایان سال
در ۳ماه نخست امسال، هم با رشد تولید و هم با رشد صادرات در زمینه انواع محصولات فولادی روبه‌رو بوده‌ایم. در این‌باره میکاییل عظیمی، مدیرکل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: رشد تولید محصولات فولادی کشور در ۳ماه نخست امسال با رشد ۱۳درصد روبه‌رو بوده است. انواع تولید میلگرد شاخه و کلاف نسبت به ۳ماه سال گذشته از رشد ۵درصدی برخوردار بوده است. عظیمی در ادامه خاطرنشان کرد: براساس اطلاعات ارائه شده دفتر صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در این مدت تولید انواع ورق گرم در ضخامت‌های مختلف نسبت به دوره مشابه خود در ۳ماه سال ۹۵ حکایت از رشد ۳درصدی دارد.وی افزود: در ۳ ماه نخست امسال تولید انواع ورق سرد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خود رشد ۵۱درصدی یافته است. همچنین تولید انواع ورق‌های پوشش‌دار، رنگی، گالوانیزه و قلع‌اندود نسبت به مدت مشابه خود در سال ۹۵رشد ۶۵درصدی را گواه است.

وی در ادامه یادآور شد: در ۳ ماه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه تولید در این حوزه در سال گذشته رشد ۱۵۰درصدی ثبت کرده است. عظیمی با اعلام اینکه در ۳ ماه نخست فولاد خام با رشد ۱۳درصدی نسبت به ۳ ماه سال ۹۵ در کشور تولید شده، عنوان کرد: در ۳ ماه نخست امسال تولید شمش (بیلت و بلوم) نسبت به دوره مشابه خود در سال گذشته رشد ۱۰درصدی را نشان می‌دهد. همچنین تولید اسلب با رشد ۱۷درصدی نسبت به سال قبل خود روبه‌رو شده است.مدیرکل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این پرسش که زمینه‌های رشد افزایش انواع محصولات فولادی چیست، عنوان کرد: این افزایش بیشتر به‌دلیل رشد در بازارهای جهانی رخ داده است. به عبارت دیگر رشد انواع محصولات فولادی به افزایش میزان صادرات آن بازمی‌گردد. عظیمی در ادامه خاطرنشان کرد: از یک‌سو کشور چین تا حدی محصولات خود را کاهش داده و این موضوع سبب گشایش در بازارهای جهانی و سایر تولیدکنندگان در سطح بین‌المللی شده است. از سوی دیگر تولیدکنندگان داخلی در پی بازارهای جدید در حال برنامه‌ریزی هستند و بازارهای جدیدی برای اهداف صادراتی درحال گسترش هستند.

وی همچنین یادآور شد: البته علاوه بر مسائل یادشده قیمت‌های جهانی نیز درحال افزایش هستند و این موضوع سبب رقابتی شدن بازارهای جهانی شده است. مدیرکل دفتر صنایع معدنی فلزی وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه تاکید کرد: تا پایان سال به‌طور یقین به ظرفیت ۲۲میلیون تن فولاد خام برنامه‌ریزی شده و به صادرات ۸ میلیون تن دست خواهیم یافت. عظیمی در پایان تاکید کرد: با اشاره به برنامه‌های انجام شده در زنجیره فولاد بدون شک به اهداف تعیین‌شده تا چشم‌انداز ۱۴۰۴ خواهیم رسید. از این‌رو به‌طور قطع تا پایان سال ۱۳۹۹ به ظرفیت‌سازی برای ۴۰ میلیون تن فولاد خام دست پیدا می‌کنیم.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید