Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
وضعیت بازار جهانی طلا

وضعیت بازار جهانی طلا

 رویدادهای بازار جهانی طلا

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، تحلیلگران هفته آتی را، آزمون مهمی برای طلا می‌دانند؛ زیرا بازارها درباره تاثیرات افزایش‌های بزرگ فدرال رزرو به بحث و گفت‌وگو می‌نشینند. طلا هفته را با اولین افزایش قیمت فهتگی خود طی پنج هفته گذشته به پایان ‌رساند؛ چراکه این فلز گران‌بها، در نهایت شاهد افزایش تقاضای پناهگاه امن به دلیل نگرانی‌ها در مورد تورم و رشد اقتصادی بود. هفته آینده، فروش‌های بالا در فضای سهام ممکن است به پایان نرسد، زیرا شاخص سهام «اس‌اندپی۵۰۰» در حال حاضر، ۲۰ درصد کم‌تر از بالاترین رکورد خود طی ماه ژانویه است.
مدیر ارشد موسسه OANDA، اظهار داشت: در چند هفته گذشته، شاهد فروختن بازار سهام و همراهی طلا بودیم، اما پس از آن به اوج کوتاه‌مدت بازدهی خزانه‌داری رسیدیم که درها را برای طلا به عنوان پناهگاه امن باز کرد.در این بین، ادوارد مویا تحلیلگر بازار نیز افزود: بازار سهام ایالات ‌متحده هنوز در معرض خطر است. می‌توانیم شاهد آخرین سقوط بزرگ باشیم و احتمالا یک بار دیگر شاهد آزمایش منابع امن طلا خواهیم بود.
اوری شنفلد، اقتصاددان ارشد CIBC بیان کرد که بازارها نگران هستند که آیا تورم و رشد هر دو می‌توانند به اندازه کافی پرسرعت‌تر، به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو واکنش نشان دهند. اگر این اتفاق نیفتد، فدرال رزرو مجبور خواهد شد تا برنامه انقباض تهاجمی خود را افزایش دهد؛ طلا شرایط سختی را تحمل کرده و ممکن است در معرض خطر فروش بیشتر به زیر سطح یک هزار و ۸۰۰ دلار به ازای هر اونس باشد به خصوص اگر بسته‌ شدن آن زیر سطح یک هزار و ۷۹۱ دلار برسد.سرمایه‌گذاران باید تا زمانی که طلا به بالای سطح یک هزار و ۸۹۵ دلار به ازای هر اونس برسد، خود را برای یک اقدام جانبی قیمت آماده کنند. نگرانی‌های رشد اقتصادی همچنان یکی از اصلی‌ترین داستان‌ها برای بقیه سال باقی مانده است و باید بر شاخص دلار آمریکا تاثیر بگذارد که اخیرا نزدیک به بالاترین سطح ۲۰ سال اخیر معامله شده و صعود طلا را محدود کرده است.
در این هفته، آمارهای اقتصادی ضعیف‌تری را در ایالات ‌متحده مشاهده کرده‌ایم؛ حتی مطالبات بیکاری افزایش یافت و همه انتظارات برای بدترشدن اطلاعات است و نه ببهبودی آن‌ها. باید مقداری عقب‌نشینی برای دلار وجود داشته باشد، و طبث اظهار تحلیلگران، باید اخبار خوبی برای طلا در بازار منتشر شود تا هفته آینده شاهد حفظ نقطه یک هزار و ۸۰۰ دلاری طلا باشیم، اما حرکت نزولی بیشتر در سهام می‌تواند آن را از بین ببرد.لازم به ذکر است که اگر بازار سهام ۵ درصد دیگر کاهش پیدا کند، نوسانات افزایش می‌یابد و بازارهای اعتباری فدرال رزرو را مجبور می‌کند تا موضع جنگ‌طلبانه کم‌تر از ۲۵ درصدی را افزایش دهد و این اتفاق، خیلی دست‌نیافتنی به نظر نمی‌رسد و خبر خوبی برای طلاست.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید