Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
رکود اژدهای زرد

رکود اژدهای زرد

رکود اژدهای زرد

اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز، شاخص مدیران خرید بخش تولید چین برای ماه نوامبر را برابر ۴۹.۶واحد پیش‌بینی کردند. شاخص رسمی مدیران خرید چین برای ماه نوامبر ظرف روز چهارشنبه ۲۹نوامبر اعلام می‌شود. نرخ ۵۰واحد مرز سنجش رکود و رونق است؛ در صورتی که شاخص مدیران خرید کمتر از ۵۰واحد اعلام شود، نشان از آن دارد که بخش مورد بررسی درگیر رکود است و اعلام این شاخص بالاتر از سطح ۵۰واحد نشان می‌دهد که بخش مورد نظر در وضعیت رونق قرار گرفته است. شاخص مدیران خرید رسمی بخش تولید چین ظرف سال‌جاری میلادی وضعیت مطلوبی نداشت. این شاخص ظرف اغلب ماه‌‌‌ها در بازه رکود یعنی کمتر از ۵۰واحد قرار گرفت و این موضوع باعث شد تا کامودیتی‌‌‌ها مورد حمایت این سیگنال نباشند.
شاخص PMI رسمی بخش تولید چین در ماه قبل (اکتبر) برابر ۴۹.۵واحد اعلام شد. اگر این شاخص برای ماه جاری میلادی مطابق پیش‌بینی اقتصاددانان برابر ۴۹.۶واحد اعلام شود، یعنی این شاخص رشد ۰.۱واحدی داشته است، اما همچنان در فاز رکود به سر می‌‌‌برد. به این ترتیب اقتصاد چین همچنان با رکود مواجه است و این موضوع سیگنالی منفی برای بازارها به همراه دارد. در حالی اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی می‌کنند شاخص مدیران خرید بخش تولید چین در بازه رکود قرار گیرد که دولت پکن ظرف هفته‌‌‌های اخیر به‌منظور تحریک اقتصاد این کشور محرک‌‌‌های مالی بزرگی را تصویب کرده و بخشی از آن نیز اجرایی شده است.
در صورتی که صنایع چینی، اثرگذاری این محرک‌‌‌های دولتی را جدی ارزیابی کرده باشند، انتظار می‌رود که شاخص مدیران خرید بخش تولید در ماه نوامبر از فاز رکود خارج شود. اقتصاددانان شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز شاخص مدیران خرید Caixin بخش تولید در چین را نیز برابر ۴۹.۳واحد پیش‌بینی کردند؛ این در حالی است که این شاخص برای ماه اکتبر برابر ۴۹.۵واحد بود. این شاخص از صنایع کوچک و متوسط واقع در بنادر چین به دست می‌‌‌آید، بنابراین بیانگر وضعیت بازارهای صادراتی است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید