Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
سقوط شدید در صنعت ذوب مس جهان

سقوط شدید در صنعت ذوب مس جهان

به گزارش متال آنلاین و براساس اطلاعات و داده‌هایی که توسط نظاره‌گر ماهواره‌ای ساوانت منتشر شده، صنعت ذوب مس جهان دچار سقوط شدیدی شده است.

به گزارش متال آنلاین و براساس داده‌های منتشر شده توسط پلتفرم ساوانت مارکس اسپکترون و Earth-i، فعالیت‌های مربوط به ذوب مس در جهان "افت قابل توجهی" در تمام مناطق در ماه ژانویه، داشته است.

میانگین شاخص پراکندگی فعالیت‌های جهانی، در ماه ژانویه (ماه میلادی گذشته)، برابر با 46.5 بوده که به شدت پایین‌تر از شاخص 55.2 ثبت شده در ماه دسامبر، بوده است.

گفته شده، به دلیل رهایی چین از پاندمی کرونا، سطح فعالیت‌های جهانی در سال میلادی 2020 به طور قابل توجهی بالاتر از سطح فعالیت‌های سال 2019 بوده است.

افتی که در ماه ژانویه گربیان‌گیر صنعت ذوب مس جهان شده است، به دلیل کاهش شدید سطح فعالیت‌ها در اروپا و ادامه کاهش‌ها در امریکای شمالی، رخ داده است.

اروپا از 59.9 در ماه دسامبر به 41.3 در ماه ژانویه، سقوط کرده و این منطقه را به سطوح مشابه فصل اول سال 2020، برگردانده است.

فعالیت‌های امریکای شمالی همچنان رو به رکود است و از 33.6 در ماه دسامبر به 33.2 در ماه ژانویه، تقلیل یافته است. همچنین به نسبت رقم ماه دسامبر که 56.5 بوده، سقوط شدیدتری را متحمل شده است. تعطیلی‌ها و خاموشی‌های مربوط به پاندمی کرونا، عامل اصلی این اتفاق، گزارش شده است.

امریکای جنوبی نیز، روند نزولی را طی کرده و از 49.7 در ماه دسامبر به 43 در ماه ژانویه رسیده است.

شاخص چین، از 55.5 در ماه دسامبر به 50.3 در ماه ژانویه کاهش یافته، اما نکته قابل توجه این است که، فعالیت‌های ذوبی این کشور همچنان قوی‌تر از سایر نقاط جهان است.

به طور کلی، از آغاز سال 2021 میلادی، فعالیت‌های ذوبی در سراسر جهان، بسیار کند پیش رفته است.

با این حال، کندی فعالیتی که در اواخر ماه ژانویه و در کشور چین مشاهده کردیم، به دنبال یک دوره فعالیت بالا و شدید رخ داده است.

همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم، کاهش‌ها و سقوط‌های صورت گرفته در صنعت ذوب مس، به دلیل پاندمی کرونا بوده و تجربه سال 2020 نشان می‌دهد که با برداشتن محدودیت‌ها و عادی شدن شرایط، باید انتظار افزایش فعالیت‌ها را داشته باشیم.

این داده‌ها در زمانی منتشر شده است که، کسری در عرضه و امیدواری نسبت به بهبود اقتصاد جهانی، قیمت مس را به بالاترین سطح 9 ساله خود (بیش از 8.400 دلار به ازای هر تن)، رسانده است.

خاطر نشان می‌کنیم، پلتفرم ساوانت، از طریق فناوری‌های ماهواره‌ای، تا 90 درصد از ظرفیت ذوب مس جهان را نظاره می‌کند. در این برنامه، زمانیکه شاخص پراکندگی فعالیت‌ها به زیر 50 می‌رسد، سطح فعالیت کمتر از حد متوسط را نشان می‌دهد.

بنابراین به استثنای چین، در امریکای جنوبی، امریکای شمالی و اروپا، سطح فعالیت‌های ذوب مس در ماه ژانویه، کمتر از حد متوسط بوده است.

  • منبع: متال صنعت
  • تاریخ: چهارشنبه 29 بهمن 1399 - 15:25
  • نویسنده: پ . ز
  • صفحه: اخبار فلزات
  • بازدید: 346
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید