Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
فاز اول توافقنامه بین ابراقتصادها امضا شد

فاز اول توافقنامه بین ابراقتصادها امضا شد

به گزارش متال آنلاین، چهارشنبه بعد از ظهر فاز اول معامله تجاری بین امریکا و چین در کاخ سفید امضا شد.

به گزارش متال آنلاین، چین و ایالات متحده در چهارشنبه بعد از ظهر(15 ژانویه)، بعد از دو سال تنش، فاز اول توافقنامه تجاری را در کاخ سفید امضا کردند. برخی کارشناسان اظهار داشتند که این معامله گرما را به بازارها برمی‌گرداند اما شک‌ و تردید نسبت به برخی مسائل اساسی و تعرفه‌ها همچنان سر جای خود باقی خواهند ماند.

بر اساس این توافقنامه چین موظف است تا 200 میلیارد دلار از کالاهای امریکایی که شامل انرژی، محصولات زراعی و تولیدی است را خریداری کند. همچنین صادرات ایالات متحده به چین باید از نظر تئوری به 263 میلیارد دلار در سال 2020 و 309 میلیارد دلار در سال 2021 برسد.

فاز اول معامله بین امریکا و چین در واقع نوعی آتش بس است که برای دو طرف امتیازاتی را در پی دارد.

شایان ذکر است، با وجود اینکه تعرفه‌های 370 میلیارد دلاری برای واردات کالاهای چینی همچنان برقرار است، اما دستیابی به فاز اول توافق راه را برای رسیدن به فاز دوم توافق که ممکن است این تعرفه‌ها در آن کاهش پیدا کنند، هموار کرده است. بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران معتقد هستند که دستیابی به فاز دوم بسیار مشکل خواهد بود اما برخی دیگر معتقدند احتمال وقوع آن بسیار زیاد است اگرچه زمانبر باشد.

قیمت طلای جهانی امروز پنجشنبه برابر با 16 ژانویه 2019، پیرو معامله تجاری بین امریکا و چین، کاهش پیدا کرد. زیرا اشتیاق به ریسک در بازار بالا رفته است.

سهام جهانی نیز امروز رکورد بالایی را بعد از پایان جنگ تجاری 18 ماهه به ثبت رسانده‌ است. البته ناگفته نماند که بازارهای مالی بسیار محتاط عمل می‌کنند زیرا بسیاری از مسائل اساسی بین امریکا و چین هنوز حل نشده است.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید