Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
قراضه مسی جای کنسانتره

قراضه مسی جای کنسانتره

بازار جهانی مس تصفیه شده طی 8 ماهه منتهی به آگوست سال 2017 با کسری 50 هزار تنی عرضه مواجه شد که در مقایسه با دوره مشابه از سال گذشته، کاهش 62 درصدی داشت. علت اصلی کسری عرضه این دوره، کاهش تقاضای چین و افزایش دسترس‌پذیری قراضه در بازار جهانی استنباط می‌شود

بررسی بازار مس توسط گروه بین‌المللی مطالعات مس (ICSG) نشان داد که طی 8 ماهه نخست سال 2017، میزان مصرف جهانی مس تصفیه شده تغییرات چندانی نسبت به سال 2016 نداشت. شایان ذکر است که تولید مس تصفیه شده نیز در این مدت تقریبا برابر با دوره مشابه از سال گذشته بود. از جمله علل عدم رشد تقاضای جهانی مس تصفیه شده طی مدت مذکور را می‌توان به افزایش دسترس‌پذیری جهانی قراضه و ضایعات مسی از ابتدای سال جاری تاکنون دانست. با صعود قیمت مس از ابتدای سال جاری، بازار جهانی قراضه و ضایعات مسی رونق بسیاری گرفت، به‌گونه‌ای که سهم تولید ثانویه کاتد مس طی سال جاری نسبت به سال گذشته، با افزایش 10 درصدی همراه بود.

بنابر آخرین گزارش گروه بین‌المللی مطالعات مس، مصرف ظاهری مس تصفیه شده در کشورهای جهان به جز چین، طی ژانویه تا آگوست سال 2017 نسبت به مدت مشابه سال 2016، حدود یک درصد افزایش یافت. این در حالی بود که طی این دوره، مصرف ظاهری چین که تقریبا نیمی از مس تصفیه شده جهان را به مصرف می‌رساند، یک درصد کاهش پیدا کرد. گفتنی است که مصرف ظاهری چین، بدون در نظر گرفتن تغییرات موجودی انبارهای گزارش نشده در این کشور، در حالی افت یک درصدی را تجربه کرد که تولید مس تصفیه شده طی 8 ماهه نخست سال جاری، حدود 6 درصد افزایش یافت. در نتیجه رشد تولید مس تصفیه شده و کاهش تقاضای آن در چین، خالص واردات مس تصفیه شده نیز در مدت مذکور، افت 16 درصدی داشت.

از میان سایر کشورهای مهم مصرف‌کننده مس در جهان، هند و ژاپن طی 8 ماهه منتهی به آگوست 2017، با رشد مصرف همراه شدند در حالی که میزان مصرف مس تصفیه شده برای همین دوره در ایالات متحده آمریکا، آلمان و کره جنوبی، افت پیدا کرد.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید