Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
صرفه‎جويی ۱.۵ ميلياردی مس سرچشمه

صرفه‎جويی ۱.۵ ميلياردی مس سرچشمه

با افزايش ظرفيت تيکنرهای باطله ، بر اساس محاسبات اوليه‎ای که انجام داديم بيش از 50 ميليون تومان در روز صرفه‌جويی آب خواهيم داشت که ماهانه اين رقم صرفه‌جويی به يک ميليارد و 500 ميليون تومان ميرسد.

حسن محمود آبادی در خصوص پروژه افزايش ظرفيت تيکنرهای باطله، اظهار کرد: اين پروژه شامل افزايش ظرفيت سه تيکنر به اضافه نصب تجهيزات مرتبط با آن مانند سيستم فلوکولنت و اتاق کنترل می‎باشد.

وی افزود: بعد از اينکه اتاق کنترل در تيکنرها راه اندازي شود، سيستم کنترل همه تيکنرها و پمپخانه آب برگشتی از طريق اين سيستم انجام می‎شود.

وي با بيان اينکه قرارداد انجام اين پروژه در دوم بهمن ماه سال گذشته منعقد شد و مدت زمان انجام اين پروژه سه ساله در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: در حالي که تنها يک سال از انعقاد قرارداد می‎گذرد، تيکنر باطله 1 و سيستم فلوکولنت به بهره برداری رسيده است. همچنين بخشی از تجهيزات برای افزايش ظرفيت تيكنرهای 2 و 4 نيز رسيده است.

مجری پروژه توسعه تغليظ سرچشمه تصريح کرد: از لحاظ زماني 33 درصد از زمان قرارداد پشت سر گذاشته شده اما پيشرفت فيزيکی پروژه 60 درصد يعنی حدود دو برابر است که نكته مثبت کار می‎باشد. در اين زمينه پيش‎بينی ميکنم اين پروژه تا پايان سال آينده به بهره برداری كامل برسد.

محمودآبادي با قدردانی از مجموعه‎های بهره برداري ، پشتيبانی، توسعه و پيمانکار افزايش ظرفيت تيکنرها، ابراز کرد: واحد تغليظ مجتمع مس سرچشمه 5 تيکنر دارد که تيکنر 1، 2 و 3 از زمان راه اندازي کارخانه بوده است، تيکنر 4 در زمان فاز يک توسعه تغليظ و تيکنر 5 در فاز سه توسعه تغليظ ساخته شده است.وي با بيان اين مطلب که در فاز سوم توسعه تغليظ، تيکنر سه افزايش ظرفيت داشته است، افزود: در اين پروژه تيکنرهای 1، 2 و 4 افزايش ظرفيت می‎يابند، افزايش ظرفيت به اينگونه است که قبلاً هر كدام از اين تيکنرها 550 تا 600 تن خاک(دوغاب) ظرفيت داشتند که با افزايش ظرفيت آنها اين ظرفيت به 1200 تن خواهد رسيد.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید