Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
۹۸۲ هزار تن ذخیره قطعی باریت در کردستان

۹۸۲ هزار تن ذخیره قطعی باریت در کردستان

سرپرست امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه مجوز فرآوری برای سه معدن باریت در استان صادر شده است گفت: هم اکنون کردستان از 982 هزار تن ذخیره قطعی این ماده معدنی برخوردار است.

مهدی مرادی با اشاره به اینکه علاوه بر 982 هزار تُن ذخیره قطعی، میزان ذخیره احتمالی باریت کردستان بیش از سه میلیون تن برآورد می‌شود افزود: این ذخیره کردستان را در زمره مناطق برخوردار از این ماده با ارزش قرار داده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون سه معدن باریت در کردستان فعال بوده که در آنها برای 30 نفر در زمینه استخراج مواد معدنی اشتغالزایی شده و این واحدها سالانه 40 هزار تن ماده معدنی را استخراج می‌کنند.

به گفته وی، فرآوری این مواد معدنی از مهترین نیازهای توسعه و ارتقای ارزش افزوده آن بوده که وزارت صنعت، معدن و تجارت برای جلوگیری از خام فروشی اقدام به صدور جواز فرآوری برای تأسیس سه واحد معدنی دیگر برای تولید پودر میکرونیزه کرده است.

وی با بیان اینکه این مجوزهای فرآوری این ماده معدنی در شهرستان های مریوان و سنندج صادر شده است افزود: سرمایه گذاران این معادن حدود 100 میلیارد ریال برای فرآوری سرمایه گذاری می‌کنند که این اقدام باعث افزایش حداقل 2 برابری ارزش افزوده میزان استخراج فعلی است.

وی اضافه کرد: با جلوگیری از خام فروشی این ماده با ارزش می‌توان به ایجاد اشتغال پایدار، پرهیز از خام فروشی مواد معدنی، ایجاد ارزش افزوده، ایجاد صنایع مرتبط با فرآوری باریت و امکان صادرات باریت فرآوری شده، دست پیدا کرد.
مرادی با اشاره به اهمیت معادن باریت خاطر نشان کرد: غنی بودن کشور ایران از لحاظ ذخایر عظیم نفت و گاز بر اهمیت دوچندان باریت بعنوان ماده اصلی گل حفاری در صنایع نفت و گاز افزوده است.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید