Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تعطیلی معدن سنگ آهن سنگان صحت ندارد

تعطیلی معدن سنگ آهن سنگان صحت ندارد

مجتمع سنگ آهن سنگان به دلیل کمبود مواد ناریه حدود 10 روز است که فعالیت‌ها در آن کاهش یافته و رو به تعطیلی رفته است

یه دلیل کمبود مواد ناریه در مجتمع سنگ آهن سنگان را مشکل کمبود نقدینگی عنوان کرد و افزود: دو سه روزی دچار مشکل بودیم اما با اقدامات صورت گرفته مواد خریداری شده و به زودی از تهران به مجتمع منتقل می‌شوند.

او با بیان اینکه در جریان بازدید اخیر وزیر صنعت, معدن و تجارت نیز در حضور وی عملیات آتش باری در معدن انجام شد, در پاسخ به این سوال که دلیل اصلی کمبود مواد ناریه موردنیاز مجتمع سنگان چیست؟ توضیح داد: هم‌اکنون بازار سنگ آهن با افت شدید قیمت‌ها مواجه شده و به تبع آن ما نیز دچار مشکل فروش و کمبود نقدینگی شده‌ایم بطوریکه قبلا اگر هم مواد ناریه به موقع به مجتمع منتقل نمی‌شد، می‌توانستیم از ذخایر خود در این زمینه استفاده کنیم.

مدیر مجتمع سنگ آهن سنگان در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ماین نیوز درباره وضعیت فروش محصول مجتمع سنگان اظهار کرد: در حال حاضر اگر قصد صادرات داشته باشیم، بیشتر از تنی 4 تا 5 دلار قادر به فروش محصول نیستیم و بنابراین صادرات برای ما به هیچ‌وجه توجیه ندارد.


 محموله‌ای که به ترکمنستان صادر شد در حد نمونه و به منظور بازاریابی اولیه بود و بیشتر این محموله هم سنگ‌های کم عیار بودند. هنوز صادرات به ترکمنستان در حجم انبوه و در تناژ بالا قطعی نشده است.

وی همچنین بازدید اخیر وزیر صنعت, معدن و تجارت از مجتمع سنگان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه آقای نعمت زاده در جریان این بازدید از اقدامات انجام شده در مجتمع سنگان و طرح های توسعه‌ای زنجیره فولاد در این منطقه ابراز رضایت کردند و دستورات لازم را در خصوص تسریع در اجرای طرح‌ها دادند.

به گزارش ماین نیوز, امروز صبح یکی از مخاطبان ماین نیوز در تماس با خبرنگار ما توضیح داد که حدود 10 روز است هیچ آتش باری در معدن دولتی سنگان صورت نگرفته و تاکنون شیفت شب این معدن تعطیل شده و شیفت روز هم رو به تعطیلی است. وی علت این وضعیت را نبود مواد ناریه عنوان کرد و گفت که نقدینگی لازم برای تامین مواد ناریه موردنیاز سنگان وجود ندارد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید