Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
میزبانی رومانی از ذخایر چشمگیر مس و طلا

میزبانی رومانی از ذخایر چشمگیر مس و طلا

شاید وقتی صحبت از معادن مس و طلا شود ناخودآگاه به یاد شیلی، پرو، آمریکا، چین، ایران و لهستان بیافتیم

شاید وقتی صحبت از معادن مس و طلا شود ناخودآگاه به یاد شیلی, پرو, آمریکا، چین, ایران و لهستان بیافتیم. اما در این میان کشورهایی هستند که با سابقه‌ای طولانی و درخشان در حوزه معدن‌کاری دوباره در پی ساختن آینده‌ای درخشان از اقتصاد معدن در کشورشان هستند. مس پرس: رومانی نهمین کشور بزرگ اتحادیه اروپا یکی از این کشورها است که در جنوب شرقی اروپا و در گوشه شمالی کمربند متالوژنی تتیان قرار داشته و میزبان ذخایر چشمگیر مس و طلا است. رومانی از غرب با مجارستان و صربستان، از شمال شرقی و شرق با مولداوی و اوکراین و از جنوب با بلغارستان همسایه است. در این منطقه برای قرن‌ها معدنکاری انجام شده که سابقه آن به پیش از زمان روم باستان می‌رسد. منطقه‌ای که چهارضلعی طلایی نامیده می‌شود، یک منطقه 40 در 40 کیلومتری است که حاوی کانی‌های اپیترمال میانی با موقعیت نزدیک به محیط‌های پورفیری است.
برآورد می‌شود که در طول تاریخ حدود 55 میلیون اونس طلا در این منطقه استخراج شده باشد و این باور وجود دارد که 110 میلیون اونس ذخایر دیگر نیز در این منطقه وجود داشته باشد. ذخایر پورفیری مس در این کشور معمولا در مقیاس کوچک هستند، ولی ممکن است در نزدیکی هم قرار داشته باشند و بنابراین ذخایر مختلف را می‌توان به یکباره معدنکاری کرد. بیشتر قسمت‌های منطقه تحت اکتشاف هستند و بنابراین پتانسیل اکتشافات بیشتر همچنان در سطوح بالا قرار دارد.
رومانی هم‌اکنون کمترین سطح تولید مس را در میان سه کشور اروپای شرقی دارد و در سال 2006 از میان 49 کشور بزرگ و کوچک تولید کننده مس در رتبه 34 قرار داشت. بزرگترین معدن مس این کشور, معدن Rosai Poieni متعلق به شرکت دولتی Cupru Min است که انتظار می‌رود عمر این معدن در 7 تا 8 سال به پایان برسد.
در پروژه Rovina Valley شرکت Carpathian Gold سه ذخیره پورفیری مس و طلا هدف قرار داده شده است که عبارتند از Rovina، Colnia و Ciresata که به صورت خطی در فاصله 8 کیلومتری یکدیگر قرار گرفته‌اند که دو مورد از آن‌ها به صورت روباز بوده و معدن Ciresata به صورت زیرزمینی است. بررسی این ذخایر هم‌اکنون در مرحله پیش‌امکان‌سنجی قرار دارد و منابع آن 315 میلیون تن به صورت 15 درصد مس و 53/0 گرم بر تن طلا برآورد می‌شود. در برنامه فعلی معدنکاری طول عمر 30 تا 35 ساله برای معدن تخمین زده شده است که در آن سالانه 10 هزار تن مس محتوی و 100 هزار اونس طلا تولید خواهد شد. معدن پیشنهادی, کنسانتره مس غنی از طلا تولید خواهد کرد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید