Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
خطرات احتمالی برای مس در 2020

خطرات احتمالی برای مس در 2020

این انتظار و احتمال وجود دارد که در سال آینده مس با یک خطر جدی مواجه شود. چرا که هم اکنون بزرگترین تولید کننده مس جهان در آتش است و فقدان پروژه‌های بزرگ معدنی مس نیز احساس می‌شود.

به گزارش متال آنلاین قیمت نیکل از روز دوشنبه تا کنون در بازارهای جهانی شروع به کاهش کرده است. چرا که اندونزی، تولید کننده بزرگ این فلز، صادرات سنگ نیکل را از سر گرفته و موجب شده تا سهام نیکل دوباره در انبارهای بورس‌های جهانی افزایش پیدا کند. شایان ذکر است که اندونزی فقط به نه شرکت خود اجازه صادرات را داده است. همچنین مجددا، ممنوعیت صادرات سنگ نیکل با آغاز سال 2020 اجرایی خواهد شد.

قیمت مس نیز در بورس فلزات لندن، در مدت سه روز گذشته، یک مسیر کاهشی را طی کرده است، زیرا دونالد ترامپ جزئیات جدیدی درباره مذاکرات تجاری با چین ارائه نکرده است و همین امر موجب شده تا سرمایه‌گذران نسبت به وضعیت مذاکرات و بازار احساس نگرانی کنند. در روز سه‌شنبه ترامپ گفته است که به زودی اولین معامله تجاری با چین تکمیل می‌شود. به دنبال انتشار این سخن سرمایه گذاران نگران و بازار بی رونق شد، چرا که وی هیچ اطلاعیه‌ای در خصوص سیاست‌های اصلی و جزییاتی مانند اینکه توافقنامه در چه زمانی و چه محلی با چین امضا می‌شود ارائه نداده است. البته در گزارشات رسمی دیگری آمده است، این کاهش که باعث شده قیمت مس به پایین‌ترین سطح خود در طی دو هفته گذشته برسد به دلیل بی‌ثباتی و بلاتکیفی‌های عرضه مس در بزرگترین تولید کننده این فلز یعنی شیلی می‌باشد. شایان ذکر است که اکثر معدنکاران مس شیلی نیز، اعلام کرده‌اند که علیرغم فراخوان‌ برای اعتصاب و همچنین وجود اعتراضات پراکنده، به فعالیت خود هر چند آرام ادامه داده‌اند.

ونیو یائو، استراتژیست ارشد ING، گفته است که:

"تا زمانیکه اخبار و سیگنال‌های واضح و روشنی در مورد معامله تجاری انتشار نشود، مس در یک دایره‌ محدود سرگردان خواهد بود".

هلن لاو تحلیلگر Argonaut Securities در خصوص وضعیت مس گفته است که:

"تولیدات مس در معادن جهانی بویژه در تولیدکنندگان پیشرو این صنعت، در طی 9 ماهه سال جاری کاهش داشته است. همچنین وجود ناآرامی‌ها در شیلی و فقدان پروژه‌های معدنی بزرگ مس، خطرات جدی برای مس در سال 2020 ایجاد خواهد کرد".

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید