Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
اعلام خطر برای مس و دیگر فلزات

اعلام خطر برای مس و دیگر فلزات

ناآرامی‌های اخیر در کشور شیلی، یک خطر بزرگ برای مس و دیگر فلزات است.

قیمت روی امروز برابر با بیست و هشتم ماه اکتبر در اوایل تجارت آسیا افزایش داشته است. این فلز که برای گالوانیزه کردن فولاد مورد استفاده قرار می‌گیرد، توانسته تا برای چهارمین روز متوالی نیز سود بدست آورد. این افزایش قیمت در فلز روی به علت آنست که سرمایه‌گذران نگران موجودی آن در انبارها هستند، چرا که بر اساس انتشار داده‌های رسمی میزان موجودی روی به پایین‌ترین سطح خود در طی دوازده سال گذشته رسیده است. شایان ذکر است که تقاضای جهانی روی در سال 2019، معادل 14 میلیون تن تخمین زده شده است. همچنین برخی تحلیلگران انتظار دارند که کسری روی در سال 2019، حدود 200 هزار تن باشد.

شاخص قیمت مس، امروز، در بورس جهانی LME معادل 0.2% کاهش یافته و قیمت هر تن مس به 5.913 دلار رسیده است. این کاهش قیمت به دلیل وجود نگرانی‌های بی‌شمار در خصوص اختلال در عرضه و تولید در بزرگترین تولیدکننده مس در جهان ایجاد شده است.

همانطور که در خبرهای پیشین اعلام کرده بودیم میلیون‌ها نفر از مردم شیلی به دلیل هزینه‌های بالای زندگی در این کشور دست به اعتراض زده‌اند. این اعتراضات از یک هفته گذشته شروع شده و همچنان ادامه دارد. این اعتراضات علاوه بر اینکه به معادن بزرگ مس کشور شیلی هم کشیده شده و باعث توقف در فعالیت و تولید آنها شده بر اساس اخبار جدید به دلیل اعتراضات و راهپیمایی مردم، دسترسی به یکی از معادن لیتیوم این کشور هم مسدود و عملیات‌ها متوقف شده است.

رییس جمهور شیلی در روز یکشنبه اعلام کرده است که یک تغییر اساسی در کابینه ایجاد خواهد کرد و اصلاحات و اقداماتی انجام خواهد داد تا اختلافات و بی‌عدلتی‌ها حل و مردم آرام شوند.

بانک ANZ نیز در خصوص این حوادث گفته است که:

"ناآرامی‌های اخیر در کشور شیلی، یک خطر بزرگ برای مس و دیگر فلزات است".

همچنین، در خصوص آخرین اخبار منتشر شده از نتیجه مذاکرات امریکا و چین باید به اطلاع برسانیم که مقامات امریکایی و چینی در یک نشست سطح بالا در حال نهایی کردن بخش‌هایی از توافقنامه هستند.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید