Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
واحد ذوب آلومینیوم نیوزیلند کمپانی ریو تینتو تعطیل می‌شود

واحد ذوب آلومینیوم نیوزیلند کمپانی ریو تینتو تعطیل می‌شود

به گزارش متال آنلاین، به دنبال هزینه‌های سرسام‌آور انرژی، کمپانی ریو تینتو تصمیم گرفته تا واحد ذوب آلومینیوم NZAS را خاموش کند.

به گزارش متال آنلاین، کمپانی ریو تینتو مجبور است تا واحد ذوب آلومینیوم NZAS را تا سال 2021 تعطیل کند، زیرا بالا بودن هزینه‌های مربوط به انرژی و چشم‌انداز پرچالش این صنعت امکان ادامه عملیات‌ها در واحد ذوب نیوزلند این شرکت در Tiwai Point را سخت کرده است. این انتظار وجود دارد که کاهش تدریجی فعالیت‌های این واحد ذوبی تا ماه اوت سال 2021 و همزمان با پایان قرارداد با شرکت برق Meridian Energy ادامه داشته باشد.

مدیر عامل بخش آلومینیوم این کمپانی بزرگ اعلام داشته که تصمیم به خاموشی این واحد ذوب به دنبال نتیجه بررسی‌های استراتژیک صورت گرفته است. وی همچنین در ادامه افزوده که هیچ راهی برای کاهش هزینه‌های مربوط به انرژی که برای این مجموعه توجیه مالی داشته باشد پیدا نشد. در نتیجه با پایان قرارداد با شرکت برق این واحد ذوب نیز تعطیل خواهد شد.

هزینه‌های انرژی این واحد ذوبی به صورت سرسام‌آوری بالاست و حتی در سال گذشته خسارت سنگینی را برای کمپانی ریو تینتو به بار آورده است. برای جلوگیری از وارد شدن خسارت‌های سنگین در سال 2020، ریوتینتو چشم‌انداز میان مدت و کوتاه مدت این واحد ذوبی را بررسی کرد که براساس این بررسی‌های صورت گرفته این چشم انداز بسیار چالش‌برانگیز دیده شد.

NZAS، که تحت عنوان واحد ذوبی Tiwai Point شناخته می‌شود در سال 2019 معادل 351 هزار مگاتن آلومینیوم اولیه تولید کرده است.

این شرکت همچنین ادعا کرده که در واحد ذوب آلومینیوم NZAS هزار نفر به طور مستقیم مشغول به کارند و 1600 شغل دیگر نیز به صورت غیر مستقیم تحت تاثیر این واحد ذوب قرار دارند.

خاطر نشان می‌کنیم که آلومینیوم سه ماهه LME، سال 2019 را با قیمت 1.830 دلار به ازای هر تن به پایان رساند، اما در سال 2020 افت داشت و حتی در ماه آوریل به پایین‌ترین سطح خود یعنی 1.460 دلار به ازای هر تن رسید. چرا که شیوع ویروس کرونا تقاضای آلومینیوم را از سمت بخش‌های کلیدی مانند بخش خودرو و هوافضا کاهش داد و بازار نیز دچار مازاد عرضه شد. هم اکنون نیز قیمت آلومینیوم LME در محدوده 1.600 دلار می‌باشد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید