Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
بازگشت ۴۵۳ معدن به چرخه تولید

بازگشت ۴۵۳ معدن به چرخه تولید

احیای ۴۵۳ معدن 

عظیمی(مدیر اجرایی طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک) گفت: مجموع معادن کوچک احیا و فعال شده در کشور از ابتدای طرح تا پایان بهمن‌ماه 1400 به 852 معدن رسید و در این میان 453 معدن طی یازده ماه امسال، فعال و وارد چرخه تولید شده‌اند. با توجه به میزان اشتغال و تولید مندرج در پروانه بهره‌برداری، این تعداد معدن پتانسیل ایجاد ۱۳ هزرا و ۸۰۰ نفر شغل مستقیم و تولید بیش از ۳۳ میلیون تن سالانه را پس از فعال‌سازی نهایی معادن، به همراه دارند.
وی افزود: اهداف فوق در راستای پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی است، اما در عین حال، شناسایی فرصت‌های کوچک معدنی برای سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف کشور، استفاده از تکنولوژی جدید برای فراوری معان با عیار پایین‌تر، استفاده بهینه و به‌کارگیری از پتانسیل و ظرفیت‌ها و توانایی‌های علمی- اجرایی موجود و تاکید بر تامین نیاز داخلی و صادرات محصول (مازاد بر نیاز داخل)، به عنوان دیگر اهداف طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک محسوب می‌شوند. وی همچنین شناسایی، معرفی و حمایت از ایجاد و توسعه زیرساخت‌ها را یکی از روش‌های تاثیرگذار در احیاء، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس دانست و بیان کرد: باتوجه به آمار و پیشنهادات دریافت شده از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها، ۱۳۰ پروژه راه‌سازی و ۴۹ پروژه برق‌رسانی به طرح احیا معرفی شده است که پس از اجرای پروژه‌های مذکور توسط مجری طرح ایجاد زیربناهای معادن بزرگ و مناطق معدنی، در مجموع ۹۲۴ معدن فعال و غیرفعال از «اجرای پروژه‌های زیرساخت» منتفع می‌شوند.
مدیر اجرایی طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک درباره دیگر اقدامات طرح در راستای فعال‌سازی معادن، اذعان داشت: انعقاد ۳۷ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری، علمی، پژوهشی و دانش‌بنیان و نیز معرفی ۱۲۹ پروژه به صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی برای اخذ تسهیلات (که ۵۵ طرح در حال پیگیری و صدور بیمه‌نامه) است از دیگر اقدامات طرح احیا به شمار می‌آید.
عظیمی در پایان خاطرنشان کرد: حمایت و کوچینگ مجموعه‌های دانش‌بنیان و جهت‌دهی به بیش از ۹ استارتاپ و پلتفرم معدنی نیز از مجموعه اقدامات انجام شده در طرح احیا بوده است. از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه، بر روی ۵۰۳ معدن اقدام کلینیکی صورت گرفته که این امر با همکاری کارگروه استانی طرح احیاء بوده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید