Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
کاهش تولید آلومینیوم

کاهش تولید آلومینیوم

مدیر عامل شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) در تشریح وضعیت این واحد بزرگ تولید آلومینیوم ایران از کاهش ۱۵ درصدی ظرفیت تولید خبرداد و علت این موضوع را کمبود مواد اولیه تولید آلومینیوم دانست.

مهدی ثقفی با بیان اینکه سیستم تولید و مدیریت ایرالکو نیاز به تغییراتی دارد، گفت: برنامه هایی که برای اداره ایرالکو در نظر گرفته شده، در بخشی شکل کوتاه مدت و تاکتیکی دارد و باید در اولین قدم مشکل تامین مواد اولیه را بر طرف کنیم.

وی ادامه داد: "آلومینا" ۴۰ درصد قیمت تمام شده آلومینیوم را تشکیل می‌دهد که در تأمین پودر آلومینا دچار مشکل هستیم و باید بخشی از آن را وارد کنیم. "آند" نیز مانند آلومینا از مواردی است که در تأمین آن دچار مشکل هستیم و در مجموع تأمین این مواد باید به صورت مدیریت شده صورت گیرد.

مدیرعامل جدید ایرالکو اظهار کرد: تامین مواد اولیه و بخش فروش شمش آلیاژ آلومینیوم قیمت های اولویت داری هستند که اکنون باید به آن پرداخته شود که آنها را تحت عنوان برنامه های تاکتیکی دسته بندی می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به کاهش ظرفیت تولید آلومینیوم به خاطر از رده خارج کردن برخی دیگ‌های قدیمی بابت کمبود آلومینا اظهار کرد: در هفته آینده به اراک خواهم رفت تا وضعیت تولید آلومینیوم را از نزدیک ببینم، چراکه مجبور شدیم ظرفیت تولید را به خاطر کمبود آلومینا کم کنیم. همچنین آمپراژ را کاهش داده‌ایم و تعدادی از دیگ های قدیمی را بدون این که دچار آسیب شوند از دور خارج کنیم که مجموع اینها منجر به کاهش ۱۵ درصدی ظرفیت تولید شده است.

ثقفی در ادامه با اشاره به نحوه حل مشکل تامین مواد این واحد صنعتی اظهار کرد: ۳۰ هزار تن نیاز ماهیانه آلومینا است که حداقل ۱۰ هزار تن از داخل کشور و مابقی آن از طریق واردات تامین می‌شود که از ارتباط با سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) استفاده کرده و توانستیم معاهده‌ای را با مجتمع جاجرم به امضا برسانیم که طی آن فروش کل تولید یک ماه آینده مواد اولیه جاجرم به شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) فروخته شود. بر اساس این قرارداد، واحدهای دیگر بعد از تاریخ ۲۳ آذرماه از منابع آلومینای مجتمع جاجرم استفاده خواهند کرد.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید