Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
روند کاهشی قیمت شمش روی در بورس لندن

روند کاهشی قیمت شمش روی در بورس لندن

طی هفته‌ای که گذشت قیمت شمش روی در بورس فلزات لندن روند نزولی به خود گرفت و به کمترین قیمت پس از ۲۲ ماه گذشته، یعنی پس از اکتبر ۲۰۱۶ رسید.

در حالی قیمت شمش روی در این هفته به سطح قیمتی اکتبر ۲۰۱۶ رسید که میانگین موجودی شمش روی بورس فلزات لندن در ماه اکتبر برابر ۴۵۳ هزار تن بود اما در حال حاضر موجودی شمش روی در بورس فلزات لندن در سطح ۲۵۰ هزار تن قرار دارد. تغییر شرایط اقتصادی و جنگ‌های تجاری درحال حاضر مهم‌ترین عاملی است که بر قیمت کامودیتی‌ها اثرگذار شده و هر گونه پیش‌بینی را غیر قابل اعتماد کرده است.

طی هفته گذشته قیمت شمش روی در بورس فلزات لندن به کمترین میزان پس از اکتبر ۲۰۱۶ رسید. بررسی قیمت نقدی و موجودی شمش روی در بورس فلزات لندن نشان می دهد که از اواسط جولای تا ۱۰ روز ابتدایی ماه آگوست قیمت شمش روی در بورس فلزات لندن روند نسبتا ثابت است و حتی افزایشی را طی کرد اما طی هفته اخیر وارد سراشیبی تندی شد و با ۷.۵ درصد کاهش طی یک هفته به کمترین میزان خود طی ۲۲ ماه گذشته رسید.در ابتدای ماه جولای صحبت از افزایش قیمت شمش روی و برگشت قیمت روی به روند افزایشی بود. کاهش تولید شمش روی در چین از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در ایجاد این امیدواری بود. اداره آمار چین در ابتدای ماه آگوست اعلام کرد که تولید روی در این کشور در ماه ژوئن به کمترین میزان در یک سال قبل رسیده است. همچنین موجودی انبارهای شانگهای نیز روند کاهشی داشت و این عوامل انتظار رشد قیمت شمش روی را فراهم کرده بود، اما قیمت شمش روی طبق این پیش‌بینی جلو نرفت.

در ابتدای هفته گذشته، یعنی دوشنبه ۱۳ آگوست، موجودی شمش روی در بورس فلزات لندن با ۶.۴ درصد افزایش نسبت به روز پایانی معاملات در هفته پیش خود به ۲۴۵ هزار و ۶۷۵ تن رسید، همچنین قیمت نیز با ۲.۳ درصد کاهش به ۲ هزار و ۲۴۹ دلار به‌ازای هر تن رسید.

طی هفته گذشته شاخص ارزش دلار آمریکا به اوج خود در ۱۳ ماه گذشته یعنی ۹۶.۸۳ واحد رسید. این اوج‌گیری ارزش دلار تا حدی ناشی از بحران‌های ترکیه و کاهش ارزش پول این کشور بود. همچنین این کاهش ارزش دلار آمریکا بر روی قیمت کامودیتی‌ها تأثیر گذاشت. عامل بعدی که موجب تضعیف کامودیتی‌ها در هفته گذشته شد، کاهش رشد اقتصادی چین در ماه جولای بود. باوجود تمامی تدابیر دولت چین برای افزایش رشد اقتصادی این کشور به‌نظر می‌رسد که موفقیت مطلوبی در این زمینه کسب نشده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید